Marţi, 23 aprilie 2024 - 2:15:39

Dinamo învinge Chiajna cu 3-1

22 iulie 2014

Dinamo a învins Concordia Chiajna cu 3-1 în optimile de finală ale Cupei Ligii şi îşi continuă drumul în competiţia nou înfiinţată. "Cîinii" au început ezitant partida, iar după 19 minute Traian Marc a comis o gafă de începător, scăpînd printre mîini mingea trimisă de Olberdam. Nouă minute mai tîrziu, Dinamo a restabilit egalitatea prin golul lui Bilinski, care a primit o centrare de pe partea dreaptă de la Rotariu. Începutul părţii a doua a jocului a adus golul căpitanului Valentin Lazăr, care a trecut ca prin brînză prin apărarea Chiajnei.

Concordia încă mai spera la egalarea situaţiei pe tabela de marcaj, iar în minutul 72 Olberdam a şutat puternic de la 30 de metri, însă mingea a trecut la o palmă de bara porţii lui Marc.

Echipele calificate în sferturile de finală ale Cupei Ligii sînt: Steaua, CSMS Iaşi, Viitorul, Astra, Oţelul, "U" Cluj, Pandurii şi Dinamo.