CONTACT

Şi clubul Steaua Bucureşti are probleme cu banii

"Probleme financiare sunt şi la Steaua. Însă despre ei nu se dezvoltă prin presă, cum se întâmplă la alte echipe. Cum e la Dinamo, la Astra, la CFR. Steaua este mai puţin analizată din punctul de vedere al problemelor pe care le are în interior. La noi, la Dinamo, orice problemă apare, se dezvoltă imediat!", a declarat Bărboianu pentru Digi Sport.

Steliştii au primit un salariu înainte de sărbători, dar şi la ei sunt restanţe financiare. De altfel, la echipa din Ghencea aşa merg lucrurile, jucătorii sunt plătiţi cu o întârziere de două luni, dar spre deosebire de majoritatea cluburilor din Liga 1, stelişti sunt plătiţi după ce trece această perioadă. În fotbalul românesc sunt echipe la care fotbaliştii nu-şi primesc drepturile şi câte 6-7 luni la rând, iar acum au fost lăsaţi să plece în vacanţă fără să li se plătească vreun ban.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Recente

Citește și...

La Ploiesti, începe Târgul de Toamnă!

S.C. Hale și Piețe SA organizează, în perioada 25...

Donatorii de celule stem nu mai trebuie să plătească CASS timp de 10 ani

Persoanele fără venituri din România care figurează pe lista...

alPHa Prahova caută un sponsor legendar – primul partener al unei noi culturi sportive în România

Clubul Sportiv alPHa Prahova, continuatorul fostului CS Județean Prahova,...

Blocaj politic la Filipestii de Pădure. Alesii locali PNL, PMP, USR si România în Acțiune refuză să valideze un nou consilier local!

Situație incredibilă în localitatea prahoveană Filipestii de Pădure. Un...