Proiectul Codului Fiscal va fi finalizat la sfârşitul săptămânii

Proiectul Codului Fiscal va fi finalizat la sfârşitul acestei săptămâni şi rediscutat în Guvern luni, urmând să fie aprobat miercuri, împreună cu cel al Codului de Procedură Fiscală, şi transmis Parlamentului, săptămâna viitoare, spre dezbatere, a anunţat premierul Victor Ponta.

"Astăzi sunt ultimele amendamente la Codul Fiscal. Luni, la ora 13.00, ne reîntâlnim cu cei care încă nu au avizat până luni. Cei care au avizat pot să îşi vadă de treabă şi să fie doar un secretar de stat, în aşa fel încât miercuri am garanţia 100% că cele două proiecte sunt avizate şi le adoptăm în şedinţa de guvern", a spus Ponta miniştrilor în şedinţa de guvern.

El a precizat că pentru Codul de Procedură Fiscală există toate aprobările, mai fiind nevoie doar de avizul Ministerului Justiţiei.

Recente

Citeste si...

Copiii nu trebuie să rateze aşa ceva! Ziua Tigrului, la Grădina Zoologică de la Buvov

Duminică, 26 iulie, este Ziua Tigrului, la Grădina Zoologică...

Ministrul grec al Sănătăţii o desfiinţează pe Laura Codruţa Kovesi

Aflată la final de mandat în fruntea Parchetului European,...