CONTACT

Inspectorii ANAF au dat amenzi de 1,287 milioane lei în Dragonul Roşu

Inspectorii Antifraudă din cadrul Agenţia Naţională pentru Administrare Fiscală au dat amenzi în valoare de 1,287 milioane lei comercianţilor de la Dragonul Roşu.

Inspectorii fiscali spun că  în incinta centrului comercial Dragonul Roşu 3 au verificat 116 locaţii şi au aplicat 147 de sancţiuni, în valoare totală de 1,287 milioane lei. De asemenea, reprezentanţii ANAF au confiscat bunuri şi bani în valoare totală de 255.447 lei, din care 200.000 lei în numerar şi bunuri în valoare de 55.447 lei.

Inspectorii fiscali au dispus măsura sigilării pentru 57 de standuri în vederea păstrării integrităţii bunurilor, până la finalizarea verificărilor.

Acţiunile Direcţiei Antifraudă Fiscală, din cadrul ANAF, vor continua şi în perioada următoare.

Totodată, reprezentanţii ANAF susţin că au primit zeci de reclamaţii la linia telefonică pentru semnalarea neregulilor. Astfel, în martie, 1.034 de persoane au sunat la TelVerde ANAF, iar dintre acestea 780 având sesizări conforme, potrivit datelor ANAF. Cele mai multe apeluri au fost în Bucureşti

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Recente

Citește și...

Mesaj RO-Alert în Tulcea după un nou atac aerian în apropierea graniței

Mesaj RO-Alert în Tulcea după un nou atac aerian...

Stațiunea montană Bușteni își redeschide punctul de informare turistică după mai bine de un an

Stațiunea montană Bușteni își redeschide punctul de informare turistică...

Sindicatele se unesc! Cea mai mare mișcare sindicală din ultimul deceniu, la un pas de declanșare!

Nemulțumirile din administrație, educație, transporturi și alte sectoare publice...