CONTACT

Ploiești Airshow 2017, spectacol plin de adrenalină FOTO și VIDEO

Mii de spectatori au luat cu asalt aerodromul Strejnic pentru a asista la primul show aerian al anului în România. Străzile din Strejnic au devenit neîncăpătoare pentru mașinile celor care au mers pentru a urmări spectacolul piloților și parașutiștilor.

Piloții și parașutiștii au oferit un spectacol plin de adrenalină, demonstrând că, pentru ei, zborul este un mod de viață, nu doar o pasiune.

Programul a cuprins acrobații aeriane extraordinare urmărite cu sufletul la gură de spectatori. Un moment deosebit a fost soloul acrobatic al ploieșteanului Andrei Șerbu, component al Lotului de Național de Acrobație, unul dintre cei mai buni piloți sportivi ai României.

Pentru prima oară la Strejnic  a existat și un moment acrobatic executat de avioanele și elicopterele Forțelor Aeriene Române.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Recente

Citește și...

Campionatul Național de Gimnastică Ritmică de la Ploiești reunește cele mai bune gimnaste din România

Ploieștiul devine, în aceste zile, locul unde eleganța și...

Băiețel de 9 ani, căutat de autorități după ce a dispărut de la o stână din Dâmbovița

Băiețel de 9 ani dat dispărut de autoritățile...

Arest la domiciliu după ce a ignorat ordinul de protecție

Arest la domiciliu după ce a ignorat ordinul de...