CONTACT

CS Blejoi- de neoprit spre câștigarea campionatului! FOTO

CS Blejoi a demonstrat că nu îi poate sta nimeni în cale spre câștigarea Ligii A Prahova. Elevii lui Răzvan Vlad au învins Petrolistul Boldești cu 4-0, într-un meci care a demonstrat celor peste 300 de spectatori prezenți că Blejoiul va merge și în acest an la barajul pentru promovarea în Liga a 3 a, baraj pe care pariem că-l vor câștiga în acest an.

Meciul de sâmbătă de la Blejoi a fost o demonstrație de fotbal a unei echipe care la începutul campionatului schimba nu mai puțin de opt titulari și despre care nu credea nimeni (cu mici excepții) că mai poate contra în lupta pentru primul loc.

Scorul în confruntarea cu Petrolistul Boldești a fost deschid în minutul 25 de Bojoagă., după o cursă pe cont propriu de la centrul terenului. 1-0 a fost scorul cu care Blejoiul a mers la vestiare, dar urma repriza a doua cu o demonstrație frumoasă de fotbal.

În minutul 61, Iancu înscrie dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri, trimițând mingea în colțul lung a porții apărare de Nitache: 2-0.

În minutul 73, Ruptureanu înscrie al treilea gol, după ce a fost lansat în adâncime de Claudiu Stoica, pătrunde în dreapta și trimite mingea în plasă, pe lângă portar: 3-0

Ultimul gol a fost înscris în minutul 90, când Ursu finalizează un șut plasat în careu, după o centrare de pe stânga a lui Chisi, prelungită de Dragomir până la autorul golului: 4-0. Ultimul gol al Blejoiului putem spune că a fost golul jucătorilor intrați în teren după pauză.

CS Blejoi – Petrolistul Boldesti 4-0 (1-0)

Stadion: Blejoi, spectatori 300

Marcatori: Bojoaga (25), Iancu (61), Ruptureanu (73), Ursu (90)

CS Blejoi: Ad. Gheorghe – Ghinea, Cl. Stoica (cpt), G. Nastase, Vl. Badea – Rudaru (76 Ursu), Bojoaga – Ruptureanu, Iancu (65 Ir. Dumitru), Cr. Vasile (71 Chisi) – Lambru (85 Dragomir).
Antrenor: Razvan Vlad.

Petrolistul Boldesti: Nitache – Popescu, D. Badea (73 Lungu), R. Alecsandru, F. Ionita (56 M. Petre) – Bencea, Baciu – Cr.Mihaita, E. Costache, Nitescu – M. Ene (cpt).
Antrenor: Marian Ilie.

Avertismente: Cr. Vasile (53), Lambru (56), Rudaru (60), G. Nastase (69)/Cr. Mihaita (56), M. Petre (80).

Arbitri: Valentin Dumitru – Cristian Lefter, Emil Mateescu

Observator: Ion Andreoiu


 

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Recente

Citește și...

Donatorii de celule stem nu mai trebuie să plătească CASS timp de 10 ani

Persoanele fără venituri din România care figurează pe lista...

alPHa Prahova caută un sponsor legendar – primul partener al unei noi culturi sportive în România

Clubul Sportiv alPHa Prahova, continuatorul fostului CS Județean Prahova,...

Blocaj politic la Filipestii de Pădure. Alesii locali PNL, PMP, USR si România în Acțiune refuză să valideze un nou consilier local!

Situație incredibilă în localitatea prahoveană Filipestii de Pădure. Un...

Rares Lazăr (Partidul România în Actiune) despre noul logo al Postei Române

Rares Lazăr, proaspătul presedinte al Filialei Bucuresti al Partidului...