200 de bătrâni din comuna Ciorani vor beneficia de cardurile destinate persoanelor în vârstă!

Primarul comunei Ciorani Marin Voicu a anunțat, într-o postare pe pagina sa de Facebook, că 200 de bătrâni din localitate vor primi cardurile destinate persoanelor în vârstă.

"Dragii mei !

O veste bună în prag de iarnă pentru cei mai vulnerabili dintre noi!

Săptămâna aceasta guvernul a început distribuirea celor 6.963 de carduri destinate persoanelor în vârstă de peste 75 de ani din județul Prahova, ale căror venituri nu depășesc indemnizația socială.

Bătrânii noștri din localitate vor putea cumpăra de la unități agreate, o masă caldă, in limita a 180 lei/lună.

Cardurile vor fi alimentate cu bani după data 7 Decembrie cu sumele retroactive pentru persoanele eligibile începând cu luna septembrie.
In Ciorani sunt doua sute de persoane care vor beneficia de aceste carduri ! ", a scris Marin Voicu.

 

 

Recente

Citeste si...

Wizz Air va oferi pasagerilor internet de mare viteză, începând cu anul viitor

Compania Wizz Air va oferi pasagerilor internet de mare...

Podul de la Telega intră în reparaţii. Circulaţia va fi restricţionată

Lucrările de reparaţii la podul de peste Doftana, aflat...

Operaţiunea Jupiter, un nou episod: 51 de acţiuni operative la nivel naţional

În această dimineaţă sunt în desfășurare 51 de acțiuni...

Incendiu la o grădiniţă din Gornet Cricov. Acoperişul clădirii a luat foc

Un incendiu a izbucnit marţi dimineaţă la o grădiniţă...