CONTACT

Accident grav pe DN1, în Prahova, zona Floresti. Două persoane decedate, patru- rănite

Un accident rutier grav a avut loc, vineri în jurul prânzului, pe DN 1 în Prahova, la intersecţia cu DJ 720 Floreşti. În incident au fost implicate două autoturisme. Două persoane au decedat, iar alte patru sunt în stare gravă, fiind transportate la spital. 

A fost solicitată intervenția elicopterului SMURD.

"Din primele informaţii primite de la faţa locului, în eveniment au fost implicate 2 autoturisme", a anunțat ISU Prahova.

La faţa locului s-au deplasat două autospeciale de stingere, o autospecială pentru descarcerare, o ambulanţă SMURD de terapie intensivă mobilă şi un echipaj SMURD.

"În eveniment sunt implicate 6 persoane, 5 încarcerate şi una proiectată în afara autoturismului, pe partea carosabilă. Aceasta din urmă se afla în stare de inconştienţă. În sprijin, va interveni şi elicopterul SMURD", a mai comunicat sursa citată.

SURSA FOTO: Infotrafic
 

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Recente

Citește și...

alPHa Prahova lansează Alpha Karate Club – un proiect dedicat inițierii copiilor în karate

alPHa Prahova a organizat prima ediție a Alpha Karate...

Comunicat de presă- invitatie de participare SC STEJECOM SRL

COMUNICAT DE PRESĂ Societatea STEJECOM S.R.L., cu sediul social in Oras Baicoi,...