CONTACT

Zelenski de Ploiești

 

Fără nicio ironie, un actor ploiestean a anunțat că intră în politică.

După modelul faimosului comediant Volodimir Zelenski, ajuns la carma unei țări care acum este în conflict armat cu una dintre puterile lumii, un altul si care a devenit apreciat la nivel mondial datorită curajului său, de data aceasta un actor din Ploiești a anunțat intrarea în politică.

George Frîncu, cunoscutul actor ploieștean, se lansează într-o aventură politică, alăturându-se echipei conduse de Mihai Apostolache pentru alegerile locale din 9 iunie.

Absolvent al Universității de Artă Teatrală și Cinematografie „I.L.Caragiale” din București, secția Actorie, Frîncu este șeful Secției Teatrul de Revistă Majestic Ploiești din cadrul Teatrului „Toma Caragiu”.  Prin candidatura sa la Consiliul Local Ploiești din partea Partidului România în Acțiune, actorul aspiră să aducă o nouă perspectivă și energie în gestionarea orașului său natal. Cu sprijinul echipei conduse de Apostolache, Frîncu își propune să contribuie la dezvoltarea comunității locale și la îmbunătățirea calității vieții în Ploiești.

Candidatul România în Acțiune la funcția de primar al municipiului Ploiesti este Simona Dolniceanu, directorul SPFL.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Recente

Citește și...

alPHa Prahova caută un sponsor legendar – primul partener al unei noi culturi sportive în România

Clubul Sportiv alPHa Prahova, continuatorul fostului CS Județean Prahova,...

Blocaj politic la Filipestii de Pădure. Alesii locali PNL, PMP, USR si România în Acțiune refuză să valideze un nou consilier local!

Situație incredibilă în localitatea prahoveană Filipestii de Pădure. Un...

Rares Lazăr (Partidul România în Actiune) despre noul logo al Postei Române

Rares Lazăr, proaspătul presedinte al Filialei Bucuresti al Partidului...

Fetele de la Alpha Prahova debutează cu victorie clară la Bistrița

Echipa de handbal feminin Alpha Prahova a început sezonul cu dreptul,...