CONTACT

Personalul medical de la Spitalul de Pediatrie, terorizat cu o brichetă sub formă de pistol

O situație tensionată a avut loc aseară la Spitalul de Pediatrie din Ploiești, când doi bărbați au intrat în spital și s-a crezut că unul dintre ei deține un pistol. Managerul spitalului, Anca Miu, a transmis pe rețelele de socializare că doi infractori au pătruns în secția de Pediatrie cu o armă de foc, declanșând panică în rândul publicului.

Ulterior, s-a constatat că "pistolul" menționat era de fapt o brichetă în formă de pistol, iar bărbații erau nemulțumiți de serviciile medicale. Înregistrările video au confirmat că nu exista nicio armă reală, ci doar o brichetă.

”În seara asta, doi infractori au intrat cu pistol în secția de Pediatrie. Firma de pază a fost vigilentă, dar suntem depășiti de numărul recalcitrantilor care se prezintă la spital. Nu este normal ca singura unitate sanitară din județ să fie permanent agresată !”, a postat în spațiul public, managerul Anca Miu.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Recente

Citește și...

Petrolul nu moare, dar o ia la vale!

Baza unui club precum Petrolul o reprezintă bazinul de...

Un bărbat de 85 de ani a dat foc casei în care locuia şi s-a ales cu dosar penal

Un incendiu de proporţii a avut loc la Homorâciu,...