CONTACT

Pasionații de robotică sunt invitați la „Zilele Roboticii” în Ploiești

Muzeul Județean de Științele Naturii Prahova din Ploiești va găzdui în perioada 23 și 24 noiembrie „Zilele Roboticii”, un eveniment dedicat tehnologiei și inovației, organizat de echipele de robotică Ro2D2 și InfO(1)Robotics, de la Colegiile Naționale „Mihai Viteazul” și „Ion Luca Caragiale”.

Prima zi va aduce în prim-plan o competiție între 20 de echipe de robotică din toată regiunea. Publicul va putea urmări meciurile între roboți și va avea ocazia să interacționeze cu tinerii inovatori din diverse orașe, într-o atmosferă plină de energie și creativitate.

A doua zi este rezervată unor conferințe speciale, susținute de experți în știință, tehnologie și robotică, oferind participanților șansa de a descoperi noutățile din acest domeniu și de a afla mai multe despre parcursurile profesionale din lumea S.T.E.A.M. Evenimentul promite o experiență captivantă și o incursiune fascinantă în viitorul roboticii.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Recente

Citește și...

alPHa Prahova caută un sponsor legendar – primul partener al unei noi culturi sportive în România

Clubul Sportiv alPHa Prahova, continuatorul fostului CS Județean Prahova,...

Blocaj politic la Filipestii de Pădure. Alesii locali PNL, PMP, USR si România în Acțiune refuză să valideze un nou consilier local!

Situație incredibilă în localitatea prahoveană Filipestii de Pădure. Un...

Rares Lazăr (Partidul România în Actiune) despre noul logo al Postei Române

Rares Lazăr, proaspătul presedinte al Filialei Bucuresti al Partidului...

Fetele de la Alpha Prahova debutează cu victorie clară la Bistrița

Echipa de handbal feminin Alpha Prahova a început sezonul cu dreptul,...