Se anunță o săptămână ideală pentru iubitorii iernii care aleg să-și petreacă timpul pe pârtiile din Sinaia, Bușteni sau Azuga. Stratul de zăpadă este excelent, iar temperaturile rămân prietenoase pentru sporturile de iarnă. În plus, soarele își va face apariția, iar vântul nu va crea probleme, asigurând condiții perfecte pentru schi, snowboarding sau pur și simplu o plimbare în aerul curat al muntelui.
Pârtiile sunt bine întreținute și gata să primească turiștii, dar autoritățile le recomandă celor care vin la munte să respecte regulile de siguranță și să verifice informațiile despre starea vremii și a zăpezii. Distracția este garantată pentru toți cei care își doresc o pauză de la agitația zilnică!
Pentru cei care rămân în Ploiești, agenda culturală este la fel de atrăgătoare. Teatrul „Toma Caragiu”, Casa de Cultură a Sindicatelor și Filarmonica „Paul Constantinescu” organizează spectacole, concerte și alte evenimente care promit momente speciale. Fie că preferați o piesă de teatru, muzica de calitate sau alte activități artistice, oferta din această săptămână nu trebuie ratată.
Consultați programul evenimentelor pe zilesinopti.ro și alegeți ce vi se potrivește mai bine. Indiferent dacă vă relaxați la munte sau în oraș, această săptămână vă oferă toate motivele să vă bucurați de iarnă!