CONTACT

Codul portocaliu ÎNCHIDE școlile din Prahova!

Mâine, 23.03.2018, în unitățile școlare de pe raza județului Prahova vor fi suspendate cursurile. Această decizie a fost luată astăzi în cvadrul ședinței extradordinare a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, dat fiind existența codului portocaliu de vreme rea care întră în vigoare în această seară de la ora 23.

Astfel, potrivit avertizării meteorologice de la ANM, de astăzi, 22.03.2018 de la ora 23 și până mâine, 23.03.2018 la ora 15 pe raza județului Prahova se vor manifesta fenomene meteo specifice codului portocaliu: ninsoare abundentă, strat de zăpadă consistent, temporar viscol și vizibilitate scăzută. Vântul va avea intensificări cu viteze cuprinse între 50 și 60 de km/h și temporar 65/70 de km/h, troienind și vicolind zăpada.

Totuși, la propunerea Inspectoratului Județean Școlar s-a decis ca părinții care au preșcolari în grădinițe cu program prelungit sau elevi în școli speciale să-și poată aduce copiii la aceste unități.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Recente

Citește și...

„La Blouse Roumaine” a lui Henri Matisse va fi expusă, în premieră, în România

„La Blouse Roumaine” a lui Henri Matisse, o capodoperă...

Apar alte 10 meserii în România. Una dintre ele este cea de pilot de dronă

Ministerul Muncii și Solidarității Sociale intenţionează să includă zece...

A murit Horia Moculescu. Compozitorul avea 88 de ani

A murit Horia Moculescu. Celebrul compozitor s-a stins din...

FOTO/ VIDEO Intervenție de urgență! Doi bărbați, prinsi sub un mal de pământ la Gherghița!

Echipajele de urgență intervin, miercuri dimineață, în localitatea prahoveană  Gherghița,...