CONTACT

Noua Prahova Ploiești debutează sâmbătă în Liga C

Prahova Ploiești, cea mai veche echipă din fotbalul prahovean, debutează sâmbătă în Liga C Prahova. Prahovenii vor juca în deplasare cu Victoria Fântânele de la ora 17.00.

Noua Prahova are un lot tânăr, media de vârstă a echipei fiind de 20 de ani, iar tinerii fotbaliști impresionați de brandul sub care vor juca promit să de dea totul pe teren sperând la un rezultat frumos.

Echipa Prahova Ploiești este singura echipă100% privată din fotbalul județean, fiind reînființată de omul de fotbal Adrian Teodorescu, cel care a făcut performanță în județ și cu o altă echipă a sa, Oțelul Laryssa

Acum Teodorescu a dorit să reînvie o echipă de tradiție, dispărută în 2001. Reînscrierea echipei în campionatul județean nu a fost una lipsită de peripeții, mai ales că noua echipă se bucură de simpatia mass media și are deja numeroși suporteri.

Oricum, stafful tehnic al echipei dorește să le mulțumească tuturor celor care au încercat să împiedice reînscrierea echipei (și au exitat o mulțime de presiuni din diverse părți) și le transmite celor care se tem de acest brand că Prahova Ploiești va rezista oricăror piedici, iar obiectivul pe termen lung al clubului îl reprezintă ajungerea în Liga a 2!

Dar până atunci, fanii echipei sunt așteptați la Fântânele, sâmbătă de la ora 17.00, pentru a vedea jucând cea mai tânără și cea mai frumoasă echipă din județ!

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Recente

Citește și...

Ultima oră: Guvernul a adoptat ordonanţa prin care limitează adaosul comercial la carburanţi

Ordonanţa adoptată prevede că se limitează adaosul comercial practicat...

Un jandarm aflat în timpul liber a intervenit pentru a salva un bărbat de 75 de ani

Jandarmul Ionuț Popa, subofițer în cadrul Grupării de Jandarmi...