CONTACT

Familia regală britanică, implicată într-un nou scandal

Prinţul Andrew, al treilea dintre cei patru copii ai Reginei Elizabeth a II-a, este acuzat că a întreţinut în trecut relaţii sexuale cu o minoră. Acuzaţia a apărut într-un proces care are loc în Statele Unite, scrie Mediafax, care citează dailymail.co.uk.
Prinţul Andrew este acuzat că a întreţinut relaţii sexuale cu o femeie a cărei identitate nu a fost dezvăluită.

Potrivit sursei citate, femeia susţine că a întreţinut relaţii sexuale cu Prinţul Andrew de trei ori, iar întâlnirile au avut loc în Londra, New York şi în Insulele Virgine.

Bancherul Jeffrey Epstein, care a fost condamnat în trecut pentru agresiuni sexuale, a forţat-o pe femeie să întreţină raporturi sexuale cu Prinţul Andrew, susţine aceasta. Epstein este prieten cu Ducele de York.

Casa regală britanică a respins acuzaţia, un purtător de cuvânt al Palatului Buckingham afirmând că este vorba despre ”un proces civil de lungă durată din SUA", iar că acesta "nu are nici o legătură cu Prinţul Andrew”.

În 2012, casa regală britanică a fost implicată într-un alt scandal după ce Prinţul Harry a fost pozat complet dezbrăcat în Las Vegas.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Recente

Citește și...

Permise gratuite de călătorie prin toată Europa, pentru tinerii născuţi în 2007

Tinerii români născuţi în 2007 pot obţine permise gratuite...

Muncitorul român prins sub dărâmături după prăbușirea turnului medieval de la Roma a murit

Românul a stat aproape 12 ore sub dărâmături după...

Petrolul încheie prima parte a campionatului cu o remiză, pe Ilie Oană, cu FC Botoşani

Petrolul a mai bifat o remiză, a treia la...