CONTACT

Ninsori abundente în Marea Britanie

Peste 100 de şcoli şi grădiniţe au fost închise miercuri, în nordul Marii Britanii, în principal în regiunea Scoţia, din cauza ninsorilor abundente, anunţă surse locale citate de AFP, preluate de MEDIAFAX.
   
Serviciul meteorologic britanic – Met Office – a instituit alerta galbenă în nordul ţării, avertizând că există riscul întreruperilor de electricitate şi al perturbării transporturilor. Rafalele de vânt pot atinge 120 de km/h în zonele de coastă din regiunile Anglia şi Ţara Galilor.
   
"În Scoţia există riscul continuării ninsorilor abundente şi formării poleiului", a declarat purtătorul de cuvânt al Met Office, Jonathan Hunter.
   Cel puţin 100 de şcoli şi gradiniţe au fost închise în Scoţia şi în Irlanda de Nord.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Recente

Citește și...

Campionatul Național de Gimnastică Ritmică de la Ploiești reunește cele mai bune gimnaste din România

Ploieștiul devine, în aceste zile, locul unde eleganța și...

Băiețel de 9 ani, căutat de autorități după ce a dispărut de la o stână din Dâmbovița

Băiețel de 9 ani dat dispărut de autoritățile...

Arest la domiciliu după ce a ignorat ordinul de protecție

Arest la domiciliu după ce a ignorat ordinul de...