CONTACT

Petrolul a debutat cu o remiză în grupele Cupei României

Petrolul a obţinut un punct în deplasarea de la Arad, cu UTA, în primul meci din grupele Cupei României. După o primă repriză modestă făcută de oamenii lui Eugen Neagoe, UTA a condus cu 1-0 graţie golului marcat de Costache.

În partea secundă, Petrolul a jucat mult mai bine, a egalat prin omul de gol Chică-Roşă şi a sperat chiar că va obţine victoria. În cele din urmă a fost 1-1, petroliştii urmând să mai dispute două meciuri în faza grupelor.

Pe 8 decembrie Petrolul va juca acasă cu Universitatea Craiova, iar în ultimul meci din grupă va evolua în deplasare contra celor de la Sănătatea Cluj.

Până atunci, ploieştenii vor întâni în următorul meci de campionat, chiar liderul Ligii I, FC Botoşani, partida fiind programată luni, 3 noembrie, de la ora 20.30, pe stadionul Ilie Oană.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Recente

Citește și...

Ploiestiul rămâne fără city manager! Unde pleacă Sorin Dumitrașcu și cine îi va lua locul in Primărie!

Primarul Mihai Polițeanu îi mulțumeste într-o postare pe pagina...

Atenție soferi: Restricții de circulație pe DN1, în zona Comarnic-Posada!

IPJ Prahova anunță că în perioada 3-6 noiembrie 2025...

Victorie la scor incredibil pentru junioarele de la Prahova Ploieşti, în deplasare, cu Dinamo

Junioarele U17 de la Prahova Ploieşti îşi continuă marşul...