CONTACT

Caz de înşelăciune la un cabinet veterinar din Ploieşti

O nouă înşelăciune a avut loc la Ploieşti, de această dată victima fiind o angajată a unui cabinet veterinar. Femeia a crezut că ajută un coleg de serviciu, dar a fost păcălită de un escroc.

„Din verificările efectuate, a reieșit că la sediul cabinetului veterinar s-ar fi prezentat un bărbat care i-ar fi solicitat angajatei o sumă de bani, în schimbul unor bunuri destinate unui alt angajat al cabinetului. Femeia i-a oferit suma de bani, ulterior constatând că bărbatul în cauză nu avea dreptul legal să solicite acești bani și că ar fi fost victima unei înșelăciuni.

Cercetările continuă pentru identificarea bărbatului în cauză și dispunerea măsurilor legale care se impun, în cadrul unui dosar penal întocmit sub aspectul săvârșirii infracțiunii de înșelăciune”, au anunţat  reprezentanții IJP Prahova.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Recente

Citește și...

Sfântul Ștefan serbat în a treia zi după Crăciun: Tradiții și obiceiuri

Sfântul Ştefan, primul martir al Bisericii, este prăznuit pe...

Mai mulți copaci doborâți de vânt la Sinaia. Un arbore, căzut peste un autoturism

Mai mulți copaci au fost doborâti de vânt, vineri...

Crăciunul–origine, tradiţii şi ritualuri din întreaga lume

Crăciunul, cea mai cunoscută dintre sărbătorile creştine, care marchează...

Cele mai frumoase colinde românești pentru Crăciun

In fiecare an, de Craciun, pacea parca se pogoraste...