CONTACT

Petrolul are blocate transferurile! Sancțiuni dure ale LPF pentru Lupii Galbeni! Amendă de peste 30.000 de lei

Sancțiuni dure ale Camerei Naționale pentru Soluționarea Litigiilor din cadrul FRF in cazul Petrolului Ploiesti. Răzvan Horj câstigă litigiul cu Petrolul, clubul este obligat să ii dea restanțele salariale, plus chiria restantă, iar in plus, transferurile sunt blocate pentru următoarele două perioade! Petrolul trebuie să ii plătească lui Horj salariile restante plus cele care i s-ar fi cuvenit până la data de 30.06.2024! 

In plus, clubul mai are de plată si o amendă de 33.750 de lei pentru “în temeiul art. 82.1 şi 3.a şi c, raportat la art. 83.2.d din RD”, potrivit lpf.ro. 

Petrolul are si alte litigii la comisiile FRF. In data de 25.01.2023 se judecă- Gheorghe Dragoș vs. ACS Petrolul 52 – Neexecutare Hotărâre CNSL – Termen 25.01.2023, iar pe 1.02.2023, si pretentiile financiare ale portarului Octavian Vâlceanu. 

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Recente

Citește și...

Urs surprins de camerele de supraveghere rătăcind printre case, în Vălenii de Munte/ VIDEO

Urs surprins de camerele de supraveghere rătăcind printre case!...

Pacienții cu boli cronice scapă de biletul de trimitere! Pot merge direct la specialist

Pacienții cu boli cronice scapă de biletul de trimitere!...

Incendii de vegetație uscată în totiul nopții, în Prahova!

Incendii de vegetație uscată în totiul nopții, în Prahova!...