CONTACT

FOTO Au început lucrările la proiectul MRS Residence GRĂDINILE

Unul dintre cele mai ambițioase proiecte din Ploiești a avut recepția de inaugurare a lucrărilor. Vorbim despre MRS Residence GRĂDINILE, iar la eveniment au participat reprezentanții dezvoltatorului imobiliar, dar și viitorii proprietari. Amfitrionul evenimentului a fost cunoscutul realizator radio Daniel Buzdugan, care s-a declarat impresionat de anvergura noului proiect.

Conform reprezentanților dezvoltatorului, peste 80% dintre viitoarele apartamente au fost deja vândute.

Noul cartier se construieste în zona de nord a Ploieștiului, pe un teren cu o suprafață de aproximativ 6,5 hectare.

MRS Residence GRĂDINILE va fi și o grădină botanică, urmând a fi plantate specii diversificate de copaci și plante. Va fi impus astfel un nou standard în ceea ce privește calitatea vieții, într-un oraș extrem de poluat, care suferă din lipsa spațiilor verzi.

„Prin acest proiect de peisagistică, realizat de compania SF Landscape Arhitecture (Italia), propunem un nou standard în ceea ce privește calitatea vieții și sustenabilitatea, într-un oraș care se confruntă cu un deficit de spații verzi. Ne dorim să aducem un cadru recreativ rezidenților cu posibilitatea de a se bucura de natură, dar în același timp să contribuim și la protejarea mediului înconjurător. Grădina va fi un organism viu, plin de viața și în continuă mișcare. Prin anvergura și unicitatea proiectului ne propunem să redesenam modul de abordare al viitoarelor cartiere ale municipiului Ploiești”, au anunțat reprezentanții dezvoltatorului MRS Residence.


 

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Recente

Citește și...

Panică la Râșnov! Un incendiu violent a făcut scrum o pensiune, un restaurant și un grajd/ FOTO/ VIDEO

Un incendiu de proporții a transformat o dimineață obișnuită...

Cozi kilometrice la ieșirea din țară prin Giurgiu – Ruse. De ce este blocat traficul pe Podul Prieteniei

Trafic intens și nervi întinși la maximum luni dimineață,...

Aglomeraţie pe DN 1, în zona Posada şi în Buşteni

Drumul Naţional 1 este foarte aglomerat, duminică, pe mai...