Eugen Nicolăescu, transportat la Spitalul Floreasca

eugen_nicolaescuFostul ministru al Sănătății Eugen Nicolăescu a fost luat de acasă miercuri seară de un echipaj SMURD și dus la Spitalul Floreasca din București. Unul dintre medicii care l-au asistat în ambulanță a fost Raed Arafat.

Nici medicii și nici soția deputatului PNL nu au anunțat care este starea acestuia.

În cursul serii Eugen Nicolăescu a participat la o emisiune TV, după care s-a îndreptat către locuinţa sa. Ajuns acasă el a solicitat intervenţia unui echipaj de urgenţă, după ce a resimţit probleme de echilibru.

Potrivit unor surse medicale, simptomatologia clinică prezentată de Eugen Nicolăescu în momentul internării conduce la suspiciunea unei posibile afecţiuni cerebrale.

Recente

Citeste si...

Campionatul Mondial: Asia predă civilizaţia pe teren, dar şi în tribune

Imaginile cu fanii japonezi care strâng gunoiul de pe...

Tinerii sub 16 ani vor avea interdicţie totală la reţelele sociale

Premierul britanic Keir Starmer a făcut un anunţul în...