Pentru a veni în sprijinul cetăţenilor municipiului Ploieşti, dar şi pentru a răspunde afirmativ solicitărilor primite în ultimul timp, Serviciul Public Finanţe Locale Ploieşti a hotărât deschiderea unui ghişeu de încasări şi plăţi în incinta Tribunalului Prahova. Astfel, începând de miercuri, 11.01.2012, ploieştenii pot achita taxele extrajudiciare de timbru, taxele judiciare de timbru, amenzile, impozitele şi taxele locale şi la ghişeul de încasări şi plăti situat în incinta Tribunalului Prahova – parter, str. Gheorghe Lazăr nr.6. Programul de funcţionare al ghişeului: luni – joi: 8.30-15.30; vineri: 8.30-14.00.
