Fotbal/ România – Andorra se joacă la Ploieşti

petrolul-stadionPreşedintele FRF, Mircea Sandu, a anunţat că arena ploieşteană va găzdui o partidă a echipei naţionale în preliminariile CM 2014. Primul joc pe teren propriu al „tricolorilor” în viitoarea campanie de calificări pentru modialul brazilian, cel dintre România şi Andorra, se va disputa pe noul stadion „Ilie Oană” din Ploieşti, pe 11 septembrie 2012.

Deocamdată, organizatorii nu au comunicat preţul tichetelor de acces şi nici modul în care vor fi distribuite acestea.

Recente

Citeste si...

Campionatul Mondial: Asia predă civilizaţia pe teren, dar şi în tribune

Imaginile cu fanii japonezi care strâng gunoiul de pe...

Tinerii sub 16 ani vor avea interdicţie totală la reţelele sociale

Premierul britanic Keir Starmer a făcut un anunţul în...