Petrolul Ploieşti a reziliat contractele jucătorilor Nicolae Mitea şi Radu Barbu

petrolulConducerea clubului Petrolul Ploieşti a reziliat contractele jucătorilor Nicolae Mitea şi Radu Barbu, ambii legitimaţi în vara acestui an, informează site-ul oficial al grupării prahovene.

„Înţelegerea dintre FC Petrolul Ploieşti şi fundaşul central Radu Barbu s-a încheiat de comun acord, imediat după finalul stagiunii de toamnă. În acest campionat, Barbu a evoluat pentru formaţia ploieşteană în trei meciuri, în toate ca titular, bifând ultima apariţie în etapa a opta. De asemenea, FC Petrolul s-a despărţit oficial şi de Nicolae Mitea, al cărui angajament a fost reziliat cu acordul părţilor”, menţionează site-ul citat.

Mijlocaşul Nicolae Mitea semnase, în 29 iunie, un contract pe două sezoane, în timp ce înţelegerea fundaşului Radu Barbu cu Petrolul Ploieşti, oficializată la 11 august, era valabilă patru ani.

Recente

Citeste si...

Campionatul Mondial: Asia predă civilizaţia pe teren, dar şi în tribune

Imaginile cu fanii japonezi care strâng gunoiul de pe...

Tinerii sub 16 ani vor avea interdicţie totală la reţelele sociale

Premierul britanic Keir Starmer a făcut un anunţul în...