CONTACT

Ploiestiul rămâne fără city manager! Unde pleacă Sorin Dumitrașcu și cine îi va lua locul in Primărie!

Primarul Mihai Polițeanu îi mulțumeste într-o postare pe pagina sa de Facebook lui Sorin Dumitrascu, anunțând că acesta nu va mai fi city managerul Ploiestiului.

„Vreau să-i mulțumesc și să-mi exprim recunoștința pentru toată munca depusă și pentru curajul de a se înhăma la o sarcină teribil de dură cu un oraș aflat în colaps financiar, într-o situație politico-administrativă complicată și într-o continuă degradare în ultimii 15-20 de ani. Și-a asumat decizii grele, nepopulare, dar necesare. Îi mulțumesc încă o dată!”
, a anunțat Polițeanu. 

Dumitrascu este unul dintre oamenii cei mai buni din echipa lui Mihai Polițeanu. Are experiență în administrație, consultanță și training la nivel național și internațional. Este licențiat în Științe Juridice și Administrație Publică, deține un master în Științe Politice și Studii Europene, o diplomă de Manager Public și urmează studii doctorale în Economie/Management. Până în acest moment putem spune că este cel mai bun city manager pe care l-a avut Ploiestiul de la înființarea aceste funcții, reusind să deblocheze probleme ale Ploiestiului care păreau imposibil de depăsit.

Dumitrascu va lucra chiar de săptămâna viitoare la una dintre instituțiile internaționale cu sediul la Geneva, un astfel de post fiind imposibil de refuzat.

Noul city manager al Ploiestiul va fi Cristian Pleșa, în prezent consilier al primarului Polițeanu pentru proiecte. Noul city manager are experiență în instituțiile europene, fiind consultant la Consiliul Europei.



LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Recente

Citește și...

UPDATE. Accident grav la Drăgăneşti

Două autocamioane şi un autoturism au fost implicate într-un...

O porţiune din bulevardul Carol I din Câmpina s-a prăbuşit!

O porţiune din bulevardul câmpinean s-a surpat, efectiv, în...

Legea care interzice accesul la rețelele sociale copiilor sub 15 ani a fost adoptată

Deputații francezi au aprobat legea care interzice accesul la...

Cod portocaliu de inundaţii în Prahova

„Având în vedere situația hidrometeorologică actuală și prognoza meteorologică...