Preşedintele Băsescu a petrecut Revelionul la Predeal

basescuPreşedintele Traian Băsescu împreună cu soţia sa Maria, au petrecut noaptea de Revelion la un restaurant din staţiunea Predeal.

Traian Băsescu şi soţia sa au ajuns la restaurant înainte de miezul nopţii. El le-a urat „La mulţi ani!” jurnaliştilor care îl aşteptau.”Ce faceţi măi copii? Şi-n noaptea de Revelion staţi aici? La mulţi ani!”.

Preşedintele a mai fost însoţit de Roberta Anastase, preşedinta Camerei Deputaţilor, Vasile Blaga, preşedintele Senatului, şi Elena Udrea, ministrul Dezvoltării.

In mesajul de anul nou adresat concetăţenilor, preşedintele Băsescu a apreciat că „românii pot fi mândri că, printr-un amplu efort naţional”, au depăşit împreună dificultăţile anului 2011.

Recente

Citeste si...

Campionatul Mondial: Asia predă civilizaţia pe teren, dar şi în tribune

Imaginile cu fanii japonezi care strâng gunoiul de pe...

Tinerii sub 16 ani vor avea interdicţie totală la reţelele sociale

Premierul britanic Keir Starmer a făcut un anunţul în...