CONTACT

Familia regală britanică, implicată într-un nou scandal

Prinţul Andrew, al treilea dintre cei patru copii ai Reginei Elizabeth a II-a, este acuzat că a întreţinut în trecut relaţii sexuale cu o minoră. Acuzaţia a apărut într-un proces care are loc în Statele Unite, scrie Mediafax, care citează dailymail.co.uk.
Prinţul Andrew este acuzat că a întreţinut relaţii sexuale cu o femeie a cărei identitate nu a fost dezvăluită.

Potrivit sursei citate, femeia susţine că a întreţinut relaţii sexuale cu Prinţul Andrew de trei ori, iar întâlnirile au avut loc în Londra, New York şi în Insulele Virgine.

Bancherul Jeffrey Epstein, care a fost condamnat în trecut pentru agresiuni sexuale, a forţat-o pe femeie să întreţină raporturi sexuale cu Prinţul Andrew, susţine aceasta. Epstein este prieten cu Ducele de York.

Casa regală britanică a respins acuzaţia, un purtător de cuvânt al Palatului Buckingham afirmând că este vorba despre ”un proces civil de lungă durată din SUA", iar că acesta "nu are nici o legătură cu Prinţul Andrew”.

În 2012, casa regală britanică a fost implicată într-un alt scandal după ce Prinţul Harry a fost pozat complet dezbrăcat în Las Vegas.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Recente

Citește și...

Miodrag Belodedici, invitat special la o nouă întâlnire din seria Spirit de Campion Educat

Spirit de Campion Educat este mai mult decât un...

Plata alocaţiilor se va face mai devreme în februarie

Agenția Națională pentru Plăți și Inspecție Socială (ANPIS) informează...

Doi muncitori s-au electrocutat la Strejnicu, a fost solicitat elicopterul SMURD

Un apel la 112 a anunţat faptul că o...

Pasagerii aeroportului Henri Coandă vor avea apă potabilă gratuită

Toţi pasagerii aeroportului Henri Coandă vor avea acces la...