CONTACT

A început asfaltarea drumurilor județene

Săptămâna aceasta Consiliul Județean Prahova a demarat lucrările de așternere covoare asfaltice pe rețeaua de drumuri județene.

În această etapă sunt incluse mai multe tronsoane de drumuri judeţene, totalizând 56 de kilometri în lungime. Zonele covoarelor asfaltice au fost stabilite de comun accord cu primarii, fiind alese zonele cele mai degradate, de preferință intravilanul localităților.

Lucrările, în valoare de aproximativ 5.000.000 lei, se execută de  către Societatea Strabenbau Logistic SRL Blejoi, cu termen de finalizare în 45 de zile, fiind realizate tronsoane de drum cuprinse între 500 și 3500 ml.

În primăvara acestui an Consiliul Județean Prahova a finalizat restul de 15 km covare asfaltice, lucrări contractate în anul 2016, dar sistate din cauza condițiilor meteo nefavorabile.
 

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Recente

Citește și...

Mesaj RO-Alert în Tulcea după un nou atac aerian în apropierea graniței

Mesaj RO-Alert în Tulcea după un nou atac aerian...

Stațiunea montană Bușteni își redeschide punctul de informare turistică după mai bine de un an

Stațiunea montană Bușteni își redeschide punctul de informare turistică...

Sindicatele se unesc! Cea mai mare mișcare sindicală din ultimul deceniu, la un pas de declanșare!

Nemulțumirile din administrație, educație, transporturi și alte sectoare publice...