CONTACT

Evenimente culturale de weekend în locuri deosebite din Prahova

Crama Apogeum va găzdui evenimentul „Cu picioarele goale”, un festival dedicat tradițiilor și meșteșugurilor românești. Participanții vor avea ocazia să ia parte la diverse ateliere, să se bucure de concerte ce celebrează bogăția folclorică a României și să savureze preparate și vinuri locale.

Pentru mai multe detalii și înscrieri, vizitați pagina evenimentului: link eveniment.

Duminică, 14 iulie, în intervalul orar 10:00-18:00, la Cafeneaua lui Caragiale de lângă Teatrul Toma Caragiu, se va desfășura „Târgul lui Caragiale” – o oportunitate de smart shopping în aer liber, pe gangul din fața cafenelei. Intrarea este gratuită pentru vizitatori.

Pentru mai multe informații, accesați linkul evenimentului: link eveniment.

Tot duminică, 14 iulie, Grădina Botanică de la Bucov va găzdui evenimentul „Arta Simplității Feminine” între orele 10:30 și 13:30. Taxa de participare este de 100 lei, iar intrarea în Grădină costă 12 lei. Pentru grupurile de minim 10 persoane, taxa de intrare va fi redusă la 8 lei.

Aceste evenimente promit experiențe deosebite, ce combină cultura, tradiția și natura într-un weekend memorabil. Nu ratați ocazia de a vă bucura de aceste activități speciale!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Recente

Citește și...

Campionatul Național de Gimnastică Ritmică de la Ploiești reunește cele mai bune gimnaste din România

Ploieștiul devine, în aceste zile, locul unde eleganța și...

Băiețel de 9 ani, căutat de autorități după ce a dispărut de la o stână din Dâmbovița

Băiețel de 9 ani dat dispărut de autoritățile...

Arest la domiciliu după ce a ignorat ordinul de protecție

Arest la domiciliu după ce a ignorat ordinul de...