CONTACT

Colegiul de Artă „Carmen Sylva” din Ploiești, dotat cu instrumente muzicale noi grație unei donații importante

Rompetrol, în parteneriat cu Asociația Artiștilor Lutieri din România (AALR), a făcut o donație importantă de instrumente muzicale către două prestigioase colegii de artă din România: și Colegiul Național de Arte „Regina Maria” din Constanța.

Donația include viori, viole, violoncele și contrabasuri, esențiale pentru dezvoltarea tinerelor talente muzicale. Această acțiune vine în sprijinul educației și formării viitorilor muzicieni, promovând excelența în educația artistică și tradițiile muzicale românești.

„Investiția în educație și cultură este o investiție în viitorul nostru. Parteneriatul nostru cu AALR susține atât talentele actuale, cât și viitoarele generații de artiști,” a declarat Costinela Drăgan, Director Sustenabilitate & CSR Rompetrol.

Rompetrol continuă să susțină cultura românească, fiind partener principal al Festivalului și Concursului Internațional „George Enescu” timp de 15 ani, și sprijinind diverse inițiative educaționale și culturale în țară.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Recente

Citește și...

Spectacolul folcloric „Hai la Brâu!” a ajuns la ediția a III-a

Asociaţia Folclorică „Brâu Muntenesc” organizează sâmbătă, 15 noiembrie, spectacolul...

Pompierii prahoveni avertizează: urmează o perioadă în care creşte numărul incendiilor de locuinţe

Pompierii prahoveni au transmis un avertisment către populaţie, în...

Datoria externă a României a ajuns la peste 220 de miliarde de euro

Banca Naţională a României a anunţat că, doar în...

Poliţist atacat de un bărbat recalcitrant, într-un restaurant din Prahova

Incidentul a avut loc la un local din Gura...