CONTACT

ATENȚIE! Se închide DN1! Care sunt rutele ocolitoare!

Circulația pe DN1, în zona Movila Vulpii (km 69+925) va fi închisă în perioada 24 noiembrie 2025, ora 10.00 – 27 noiembrie 2025, ora 12.00!

Consiliul Județean Prahova a anunțat că restricția este necesară pentru executarea lucrărilor de refacere a infrastructurii trecerii la nivel cu calea ferată.

https://www.facebook.com/reel/699823879872555

Măsura este valabilă în perioada 24 noiembrie 2025, ora 10.00 – 27 noiembrie 2025, ora 12.00, iar traficul va fi deviat pe rute alternative, diferențiate în funcție de tonaj:

Autovehicule sub 3,5 tone

  1. DN1 – DN72 – DJ144 

Centura Ploiești – Stoenești – Ariceștii Rahtivani – Florești – revenire DN1.

  • DN1 – DJ155 – DJ102 – DJ100F

Găgeni – Țintea – Băicoi – revenire DN1.

Autovehicule peste 3,5 tone (trafic greu)

  • DN1A: Ploiești – Văleni – Cheia – Brașov

Pe durata lucrărilor:

  • accesul riveranilor și al proprietarilor de terenuri va fi permis pe sectorul închis, conform semnalizării temporare;
  • vor fi montate panouri și indicatoare specifice pentru orientarea traficului.

Circulația va fi reluată în condiții de siguranță după verificările instituțiilor abilitate la finalul perioadei de restricții.

Recomandăm conducătorilor auto să planifice din timp traseele și să respecte semnalizarea rutieră temporară.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Recente

Citește și...

Prahovean arestat după ce a agresat un poliţist

Un tânăr de 29 de ani din comuna Dumbrava...

Preţuri şocante la Târgul de Crăciun de la Sibiu

Târgul de Crăciun de la Sibiu pare că şi-a...

Accident pe  autostrada A3 Bucureşti Ploieşti, cu o victimă încarcerată

Pe autostrada A3 București-Ploiești, la kilometrul 44, pe sensul...