Două persoane, una din Vrancea, alta din Arad, au murit la puţin timp după ce au votat

Un bătrân de 66 de ani din judeţul Vrancea, cunoscut cu probleme cardiace, a murit, duminică, la scurt timp după ce a votat.

Incidentul s-a produs în localitatea Bârseşti. Bătrânul a mers la vot, iar la puţin timp după aceea a căzut în stradă, la aproximativ o sută de metri de secţia de votare. Medicii sosiţi de urgenţă la faţa locului au constatat că bărbatul a decedat.

Un bătrân în vârstă de 75 de ani din Arad a murit, duminică, la câteva minute după ce a votat la alegerile prezidenţiale, el prăbuşindu-se la aproximativ 200 de metri de secţia de votare.

Martorii care l-au văzut pe bătrân căzând pe trotuar au sunat la 112, însă medicii sosiţi la faţa locului nu l-au putut salva pe bătrân, fiind declarat decesul. Medicii au afirmat că, cel mai probabil, bătrânul a făcut infarct.

Un incident similar a avut loc în faţa secţiei de votare nr. 2 din centrul Aradului, unde un bătrân de 80 de ani s-a prăbuşit pe stradă. Medicii l-au dus la spital, unde s-a constatat că este în evidenţe cu probleme cardiace.

Recente

Citeste si...

Cum a ajuns Petrolul mai rău de la an la an şi de ce nu e nimeni de vină

După revenirea în prima ligă, în mai 2022,  Petrolul...

Wizz Air va oferi pasagerilor internet de mare viteză, începând cu anul viitor

Compania Wizz Air va oferi pasagerilor internet de mare...

Podul de la Telega intră în reparaţii. Circulaţia va fi restricţionată

Lucrările de reparaţii la podul de peste Doftana, aflat...

Operaţiunea Jupiter, un nou episod: 51 de acţiuni operative la nivel naţional

În această dimineaţă sunt în desfășurare 51 de acțiuni...