CSM Ploiești, stat în stat! Botez cere demisia conducerii clubului și promite plângeri penale pentru abuz în serviciu!

Consilierul George Botez s-a arătat indignat de modul în care conducerea CSM Ploiești înțelege să răspundă interpelărilor aleșilor locali. Botez a prezentat un răspuns primti din partea clubului sportiv, răspuns semnat de directorul adjunct Lucian Rădulescu. Consilierul PSD consideră bătaie de joc modul în care i s-a răspuns la ultima interpelare adresată CSM.

"Domnule primar m-am săturat să fiu umilit de cei de la CSM. Vă solicit ca în termen de 3 zile cei care au elaborat și semnat o asemenea mizerie de răspuns să își dea demisia sau să fie demiși.Nu se poate ca la 14 întrebări punctuale tu să îmi răspunzi pe jumătate de pagină cu citate din hotărârile de consiliu local, adoptate dea lungul vremii. Asta este miștocăreală ieftină și nu sunt dispus să accept asemenea mizerii. Mi se mai adaugă la răspuns un CV al unui domn Valeriu Răchită. Văd că a reușit să ia bacul, are o licență Pro, nu pricep la ce ne ajută asta și cam atât…Nu am cerut așa ceva! Domnule primar vă rog să luați măsuri și să faceți ordine. Dacă în trei zile nu voi avea răspunsul corect, voi face plângeri penale pentru abuz în serviciu tuturor celor care conduc acum CSM Ploiești. M-am săturat de fotbaliști expirați care ne dau lecții de administrație!", a spus avocatul Botez.

Primarul Andrei Volosevici a promis că se va ocupa de problemă și va avea grijă ca social democratul George Botez să primească răspunsul solicitat foarte repede. 

Recente

Citeste si...

Cum a ajuns Petrolul mai rău de la an la an şi de ce nu e nimeni de vină

După revenirea în prima ligă, în mai 2022,  Petrolul...

Wizz Air va oferi pasagerilor internet de mare viteză, începând cu anul viitor

Compania Wizz Air va oferi pasagerilor internet de mare...

Podul de la Telega intră în reparaţii. Circulaţia va fi restricţionată

Lucrările de reparaţii la podul de peste Doftana, aflat...

Operaţiunea Jupiter, un nou episod: 51 de acţiuni operative la nivel naţional

În această dimineaţă sunt în desfășurare 51 de acțiuni...