Stadionul Naţional ar trebui să producă bani, nu să consume, declara Elena Udrea

stadion_nationalStadionul Naţional ar trebui să fie gazda unor evenimente săptămânale şi să „producă” bani, nu să consume, a declarat într-o conferinţă de presă, ministrul Dezvoltării Regionale şi Turismului, Elena Udrea.

„Stadionul Naţional este o investiţie de 250 de milioane de euro care din când în când este folosită la un meci de fotbal, atunci când nu sare gazonul”, a spus ea.

Udrea a adăugat că investiţia trebuie să „producă” bani. „Dar asta mai înseamnă şi ca cel care îl administrează, şi anume Primăria Capitalei, să fi fost în stare să aducă un operator calificat, profesionist”, a mai spus ea.

Recente

Citeste si...

Campionatul Mondial: Asia predă civilizaţia pe teren, dar şi în tribune

Imaginile cu fanii japonezi care strâng gunoiul de pe...

Tinerii sub 16 ani vor avea interdicţie totală la reţelele sociale

Premierul britanic Keir Starmer a făcut un anunţul în...