Trei primari, doi de la PDL si unul de la PNL, si-au anuntat marti, in cadrul unei conferinte de presa, trecerea in randurile social-democratilor, transmite Agerpres.
Edilii comunelor Galeteni, Beuca si Radoiesti au declarat ca au facut acest pas deoarece nu se mai regasesc in ceea ce se intampla, in prezent, in formatiunile politice din care faceau parte.
"Eu nu am fost de acord cu ruperea USL-ului. Am fost implicat alaturi de PSD din campaniile din 2012. In confruntarile care sunt acum in PNL la nivel national, eu nu ma regasesc. Nu am nimic de reprosat conducerii PNL Teleorman, dar aceasta este optiunea mea", a declarat primarul comunei Radoiesti, Ion Cioaca.
Teleorman: Trei primari de la PNL si PDL au trecut la PSD
17 iunie 2014
- Tags:
- comunelor,
- formatiunile,
- conducerii,
- primari,
- teleorman,
- conferinte
Din aceeaşi categorie:
Un cetăţean român, condamnat la trei ani de închisoare, în Austria, pentru trafic de extracomunitari
Top articole
-
Cutremur la Teatrul „Toma Caragiu”. Andi Vasluianu, vizat de concedieri! Actorii şi angajaţii sar în apărarea directorului Mihaela Rus
-
Fost preot găsit spânzurat în podul casei
-
Sinaia, orasul cu care nu te poti plictisi! Protest împotriva abuzurilor din localitate!
-
Un bărbat şi-a pierdut viaţa sub roţile trenului, în Prahova
-
Cristina Deleanu, actriţa născută la Ploieşti, a plecat dintre noi. O viaţă dedicată scenei şi publicului
-
Sfidare totală la Breaza. Hidro Prahova ia bani pe apă infestată, iar şeful ANPC este trimit la "treaba lui"
-
O zi pe an, şansă la vindecare, Ce se petrece la Ghighiu în Vinerea Luminată
-
Ziua Moaşei, sărbătorită cu emoţie la Maternitatea din Ploieşti
-
Prahoveni în stradă pentru reluarea turului II la prezidenţiale
-
Noapte fatală pe un drum din Prahova. Două vieţi pierdute într-un accident cumplit
Anul - ediţia nr. 3753
Copyright © 2011 - 2025 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2025 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 19 mai 2025
Autentificare
Autentificare