Poliţiştii argeşeni au finalizat cercetările şi propun trimiterea în judecată, pentru şantaj şi violarea vieţii private, a unui bărbat de 62 de ani, din Piteşti, arestat preventiv de la sfârşitul anului trecut, fiind acuzat că şi-a ameninţat fosta iubită, cu 40 de ani mai tânără, după ce aceasta l-a anunţat că nu mai vrea să continue relaţia cu el.
Poliţiştii de la Biroul de Investigaţii Criminale Piteşti ai finalizat cercetările într-un dosar în care un bărbat de 62 de ani, din Piteşti, este urmărit penal pentru infracţiuni de şantaj şi violarea vieţii private, victimă fiind fosta iubită a bărbatului cu 40 de ani mai tânără decât el.
Potrivit unor surse apropiate anchetei, bărbatul, care are familie şi copii, a început, în urmă cu aproximativ patru - cinci ani, o relaţie cu o femjeie care acum are 22 de ani.
În octombrie anul trecut, tânăra i-a spus bărbatului că nu mai vrea să aibă statutul de amantă, că vrea să îşi facă propria familie şi că încetează relaţia cu el.
Nemulţumit de decizia fetei, bătrânul a ameninţat-o pe aceasta că publică materiale cu ea în ipostaze compromiţătoare, fiind vorba despre fotografii şli filme făcute în timpul relaţiei celor doi.
Femeia a mers la Poliţie şi l-a reclamat, iar anul trecut, în perioada Crăciunului, bărbatul a fost reţinut şi apoi arestat preventiv pentru 30 de zile.
Dosarul în care acesta este cercetat pentru şantaj şi violarea vieţii private a fost trimis de către poliţişti Parchetului de pe lângă Judecătoria Piteşti cu propunere de terminare a urmăririi penale şi trimitere în judecată.
Bărbat cercetat pentru şantaj şi violarea vieţii private, după ce şi-a ameninţat fosta iubită
19 ianuarie 2017
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare