Trafic blocat, în această seară, pe DN1, mai bine de o oră, din cauza unui accident de circulaţie. Trei maşini au fost implicate şi patru persoane au fost rănite. Totul, spun poliţiştii, după ce un şofer a pierdut controlul volanului şi a intrat pe contrasens. Oamenii legii au fost nevoiţi să devieze traficul printr-o benzinărie.
Accidentul s-a produs aproape de intrarea în localitatea Nistoreşti. Două autoturisme şi un camion s-au cionit. „Cel mai probabil, condiţiile meteo au dus la pierderea controlului volanului de către unul dintre şoferi care a intrat pe contrasens. Cercetăm modul în care s-a produs acest accident”, ne-a spsu inspectorul Gheorghe Costache de la Poliţia Rutieră Prahova
Medicul Mădălin Ipatie, de la Serviciul de Ambulanţă Prahova ne-a spus că au fost rănite patru persoane, dar numai două au fost transportate la spital. Celelalte au refuzat să fie spitalizate
Din cauza accidentului, Drumul Naţional 1 a fost blocat astfel încât poliţiştii au deviat traficul. Anchetatorii continuă cercetările pentru a stabili cauzele exacte ale producerii acestei coliziuni.