Procurorii fac luni percheziţii în judeţul Giurgiu, într-un dosar în care mai mulţi poliţişti de frontieră sunt cercetaţi pentru că ar fi luat mită pentru a permite unor persoane să iasă din România cu autoturisme înmatriculate provizoriu. Potrivit Parchetului Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie (PICCJ), mai mulţi agenţi de poliţie de frontieră sunt cercetaţi pentru luare de mită, după ce ar fi cerut şi primit sume de bani pentru a permite autoturismelor înmatriculate provizoriu în România să părăsească teritoriul ţării.
Poliţiştii de frontieră au încălcat astfel dispoziţiile legale privind procedura înmatriculării, înregistrării, radierii şi eliberării autorizaţiei de circulaţie provizorie sau pentru probe a vehiculelor, a precizat sursa citată.
TITLURILE ZILEI:
• Elena Udrea a părăsit spitalul, dar eliberarea condiţionată rămâne în suspans • Atac la drumul mare! Mascaţii au descins în Prahova după o tâlhărie ca-n filme • Drogurile te bagă la puşcărie chiar dacă doar le consumi! • Elena Udrea a părăsit spitalul, dar eliberarea condiţionată rămâne în suspans • Atac la drumul mare! Mascaţii au descins în Prahova după o tâlhărie ca-n filme • Drogurile te bagă la puşcărie chiar dacă doar le consumi!
Percheziţii în Giurgiu, fiind vizaţi poliţişti de frontieră acuzaţi de luare de mită
20 octombrie 2014
Din aceeaşi categorie:
Peste 150 metri cubi de lemn şi două arme au fost confiscate, în urma percheziţiilor în patru judeţe
Top articole
-
Guvernul Bolojan face "victime": 11 comune din Prahova, rămân fără viceprimari!
-
Vara plină de evenimente în Prahova. O săptămână încărcată de poveşti, oameni şi emoţii
-
Ucigaşul cu toporul din Lipăneşti. Tânără de 22 de ani, lovită mortal în plină zi. Agresorul a fost prins la scurt timp!
-
Lovită pe trecerea de pietoni, o femeie din Ploieşti a murit la spital. Fiul cere ajutor pentru a afla adevărul
-
11 suflete, printre care un bebeluş, lăsate sub cerul liber după un incendiu devastator. Apel la umanitate!
-
Femeie aproape ucisă în bătaie de un bărbat care fusese pus în libertate cu câteva ore în urmă
-
EXCLUSIV VIDEO Nico, surpriza banchetului claselor a 8 a de la Colegiul de Artă Carmen Sylva Ploiesti
-
Groapă de gunoi cuprinsă de flăcări azi-noapte, în Prahova
-
Barajul Paltinu rămâne intact! Operaţiunea de golire s-a blocat înainte să înceapă! Ce au descoperit inginerii
-
Acuzaţii grave după o operaţie de peritonită. O fetiţă din Ploieşti, cu corp străin uitat în abdomen
Anul - ediţia nr. 3784
Copyright © 2011 - 2025 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2025 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 2 iulie 2025
Autentificare
Autentificare