Aleşii românilor sunt în vacanţă, însă acest lucru nu îi împiedică să facă şi mai multe cheltuieli destinate confortului lor la locul de muncă.
Astfel, Camera Deputaţilor a postat un anunţ pe un site de licitaţii, anunţându-şi intenţia de cumpărare a 50 de echipamente de climatizare. Suma alocată: peste 218.000 de lei, scrie Digi24.
Deputaţii caută şi hârtie de copiator, pentru care sunt dispuşi să cheltuie 102.000 de lei.
Şi bucătăria de la Palatul Parlamentului va fi modernizată, urmând să fie cumpărate aparate electrice de aproape 150.000 de lei, printre care mixere de mână, cuptoare cu microunde, frigidere profesionale sau maşini pentru cuburi de gheaţă.
Se caută şi covoare cu fire răsucite, cât şi mochete de interior şi exterior, în schimbul sumei de 142.000 de lei.
Aleşii vor trebui să rectifice bugetul pe care l-au alocat iniţial pentru Parlament, având nevoie de o creştere cu 25% pentru a acoperi indemnizaţiile, care au fost majorate, cât şi celelalte cheltuieli.
Ce se mai cumpără în Parlament? Covoare, frigidere şi aparate de aer condiţionat
23 iulie 2017

- Tags:
- interior,
- modernizata,
- electrice,
- cumparare,
- cheltuie,
- cuptoare,
- climatizare,
- parlament
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
E OFICIAL! "Groparii" au îngropat Petrolul în Liga 1!
-
Adevărul care doare! Costel Lazăr, preşedintele care duce Petrolul în Liga 1!
-
Petrolul: adevăruri nespuse, pe care lumea refuză să le dezvăluie! De ce a renunţat Veolia la finanţarea Lupilor Galbeni!
-
Comisarul Cristian Manea, noul inspector şef al IJP Prahova
-
Adio, curse oficiale pe Hipodromul Ploieşti! Propunerea lui George Botez pentru salvarea trapului ploieştean!
-
FOTO Fotbalul pentru copii are viitor în Prahova! Selecţionatele judeţului pentru copii şi juniori, pregătite de competiţii!
-
Costel Lazăr, preşedintele Petrolului, invitat de onoare la Finala Cupei Moldovei la Fotbal
-
Petrolul ajunge în Liga 1, fără politicieni şi fără prea mulţi bani
-
AVANTAJ client
-
Zilele Ploieştiului 2022. Programul zilei de duminică, ultima a evenimentului
Anul - ediţia nr. 3070
Copyright © 2011 - 2022 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2022 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 mai 2022
Autentificare
Autentificare