Vineri, 26 aprilie 2024 - 11:19:39

MFC Ploiesti s-a reunit duminică!

17 ianuarie 2019

Duminică, 13 ianuarie 2019, de la ora 19.00, Georgescu Gabriel si Eugen Rudaru au strigat adunarea pentru echipa pe care o vor pregăti împreună în anul 2019 - MFC Ploiesti.

Cei doi antrenori au pregatit, pentru reacomodare la efort, un meci amical împotriva ocupantei locului 3 din divizia secundă, MFC Ventus. Timp de o oră, cele două echipe au rulat loturile prezente la reunire, astfel încât toţi componenţii loturilor sa bifeze minute.

La capătul celor 2 reprize de cate 20 de minute, MFC Ploiesti s-a impus cu scorul de 6-5, câştigând, la limita, primul meci al anului, datorită golurilor marcate de Theodor Bojoaga (x3), Vlad Badea(x2), Cristian Arnautu.

Theodor Bojoaga (re)vine la MFC Ploiesti!

Plecat în Olanda în vara anului trecut, Theo Bojoagă a ales, la revenirea sa în ţară, sa se alăture echipei pregătite de Gabriel Georgescu si Eugen Rudaru, în încercarea de a cucerii un nou trofeu alaturi de aceasta echipă!

Theo si-a facut simţită prezenţa pe teren, încă din primul amical, atunci cand a înscris de 3 ori pentru echipa sa.

Lotul prezent la reunirea lotului : Mihai Şerban, Mihai Vanghele (portari), Florin Ghica, Gabriel Năstase, Cristian Stan, Sebastian Miu, Eugen Rudaru, Theodor Bojoagă, Dănuţ Iancu, Vlad Badea, Adrian Ilie, Cristian Arnautu.

Au lipsit motivat: Irinei Ivan, Bogdan Anghel si Alexandru Crăciun