Marţi, 19 martie 2024 - 4:11:25

Sportul Snagov-FC Argeş: 0-3

11 august 2019

FC Argeş a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-0, formaţia Sportul Snagov, în etapa a doua a Ligii 2. Andrei Blejdea (23 de ani) a reuşit un hat-trick, înscriind în minutele 52, 73 şi 79.

După o primă repriză echilibrată, în care ambele echipe au avut mai multe ocazii de gol, la pauză tabela de marcaj arăta 0-0. În repriza a doua, pe fondul lipsei de pregătire fizică, Sportul Snagov a cedat lupta. S-a cunoscut astfel întârzierea de aproximativ 20 de zile de pregătire înainte de începerea campionatului pentru elevii lui Vivi Răchită.

Pe o caniculă insuportabilă (la ora meciului erau 35 grade Celsius), echipa lui Răchită a cedat meciul, fiind învinsă cu un nemeritat 0-3.

Trebuie remarcată prestaţia lamentabilă a centralului Dan Florin Costin care a avut greşeli foarte mari, nepermise la un meci de Liga a 2 a.

Argeşenii au fost însoţiţi la Snagov de aproximativ 50 de suporteri gălăgioşi, care au fost lăsaţi de gazde să stea în aceeaşi tribună cu spectatorii celor de la Snagov, deoarece sectorul care ar fi trebuit repartizat galeriei celor de la FC Argeş era în plin soare.

Sportul Snagov, formaţia lui Valeriu Răchită, rămâne fără punct după primele două etape.