Joi, 25 aprilie 2024 - 5:51:50

Petrolul merge în Europa

30 mai 2013

Meciul Petrolul - Gaz Metan Mediaş a fost marcat de o bătaie generală, izbucnită în minutul 65, care s-a soldat cu eliminarea jucătorilor Mircea Bornescu şi Taher Bawab. Ulterior, Gaz Metan a contabilizat patru eliminări, iar meciul s-a terminat cu 1-1.

În minutul 65, Bawab a căzut în teren, accidentat, Achim l-a ridicat, împreună cu Bornescu, jucătorul medieşenilor l-a lovit pe portar, acesta a ripostat şi apoi l-a muşcat de umăr. Apoi a izbucnit o încăierare generală, care a rezultat cu eliminările lui Bornescu şi Bawab. În teren a intrat antrenorul Cosmin Contra, care s-a certat cu arbitrul Sebastian Colţescu, precum şi cu jucătorul Eric de Oliveira, fiind cu greu calmat de oamenii de ordine.

După o întrerupere de aproximativ şase minute, în care s-au înregistrat mai multe incidente între jucători, meciul a fost reluat Cosmin Contra fiind trimis în tribune.

Meciul s-a reluat, iar Petrolul a egalat în minutul 103, dintr-un penalty contestat.