Sâmbătă, 28 septembrie 2024 - 9:55:42

Patru medalii pentru judoka de la CSM-CFR-CSŞ Ploieşti la Finala Cupei României şi Campionatul Naţional Ne Waza

25 iunie 2024

Sportivii secţiei de judo a CSM-CFR-CSŞ Ploieşti au obţinut patru medalii la Finala Cupei României şi Campionatul Naţional Ne Waza pentru seniori, desfăşurate la Satu Mare. Vanessa Tolea (-57 kg), Rareş Arsenie (-100 kg) şi Alexandru Petre (+100 kg) au câştigat argintul, iar Ana Tunea (-63 kg) a obţinut bronzul.

De asemenea, Alexia Cristea (-48 kg), Idaira Vasilescu (-52 kg) şi Alexandra Ciurcă (-57 kg) s-au clasat pe locul V, iar Ioana Petraru (-70 kg) şi Andrada Minea (-78 kg) pe locul VII. La competiţia Ne Waza, Alexandra Ciurcă a ocupat locul V la „-63 kg”, iar Ioana Petraru a fost pe locul VIII la „+63 kg”.

Sportivii sunt antrenaţi de Gheorghe Savu, Mihai Trandafirescu, Doru Munteanu şi Cosmin Slăveanu.