Duminică, 21 iulie 2019 - 1:21:00
Echipa Ştiri Actuale
Români din toate țările, uniți-vă!

Cabinet stomatologic Ploiesti, Dentist Ploiesti - Stomatologie

S-a stabilit programul Ligii 1, sezonul competiţional 2014-2015


2 iulie 2014

Astăzi, la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal, a fost efectuată tragerea la sorţi pentru sezonul  2014-2015  al  Ligii 1, ediţia 2014-2015.

Prima etapă va debuta pe  data de  26 iulie, iar toate meciurile vor fi în direct pe postul Look TV. Partida Petrolul - Steaua  se va disputa in etapa a VIII-a (20 septembrie) .

PROGRAMUL SEZONULUI  COMPETIŢIONAL 2014-2015

Etapa I, 26 iulie

 

Rapid Bucureşti - Steaua Bucureşti

CS Universitatea Craiova - Pandurii Târgu Jiu

CFR Cluj - Ceahlăul Piatra Neamţ

ASA Târgu Mureş - Universitatea Cluj

Concordia Chiajna - Astra Giurgiu

Dinamo Bucureşti - Oţelul Galaţi

FC Braşov - Petrolul Ploieşti

FC Botoşani - Gaz Metan Mediaş

CSMS Iaşi - FC Viitorul

 

Etapa a II-a, 2 august

 

Steaua Bucureşti - CS Universitatea Craiova

Pandurii Târgu Jiu - CFR Cluj

Ceahlăul Piatra Neamţ - ASA Târgu Mureş

Universitatea Cluj - Dinamo Bucureşti

Astra Giurgiu - FC Braşov

Oţelul Galaţi - Concordia Chiajna

Petrolul Ploieşti - FC Botoşani

Gaz Metan Mediaş - CSMS Iaşi

FC Viitorul - Rapid Bucureşti

 

Etapa a III-a, 9 august

 

Rapid Bucureşti - Gaz Metan Mediaş

CS Universitatea Craiova - FC Viitorul

CFR Cluj - Steaua Bucureşti

Concordia Chiajna - Universitatea Cluj

Dinamo Bucureşti - ASA Târgu Mureş

FC Braşov - Oţelul Galaţi

FC Botoşani - Astra Giurgiu

CSMS Iaşi - Petrolul Ploieşti

Pandurii Târgu Jiu - Ceahlăul Piatra Neamţ

 

Etapa a IV-a, 16 august

 

ASA Târgu Mureş - Concordia Chiajna

Steaua Bucureşti - Pandurii Târgu Jiu

Ceahlăul Piatra Neamţ - Dinamo Bucureşti

Universitatea Cluj - FC Braşov

Astra Giurgiu - CSMS Iaşi

Oţelul Galaţi - FC Botoşani

Petrolul Ploieşti - Rapid Bucureşti

Gaz Metan Mediaş - CS Universitatea Craiova

FC Viitorul - CFR Cluj

 

Etapa a V-a, 23 august

 

Rapid Bucureşti - Astra Giurgiu

CS Universitatea Craiova - Petrolul Ploieşti

CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş

Concordia Chiajna - Dinamo Bucureşti

FC Braşov - ASA Târgu Mureş

FC Botoşani - Universitatea Cluj

CSMS Iaşi - Oţelul Galaţi

Steaua Bucureşti - Ceahlăul Piatra Neamţ

Pandurii Târgu Jiu - FC Viitorul

 

Etapa VI-a, 30 august

 

ASA Târgu Mureş - FC Botoşani

Dinamo Bucureşti - FC Braşov

Ceahlăul Piatra Neamţ - Concordia Chiajna

Universitatea Cluj - CSMS Iaşi

Astra Giurgiu - CS Universitatea Craiova

Oţelul Galaţi - Rapid Bucureşti

Petrolul Ploieşti - CFR Cluj

Gaz Metan Mediaş - Pandurii Târgu Jiu

FC Viitorul - Steaua Bucureşti

 

Etapa a VII-a, 13 septembrie

 

Rapid Bucureşti - Universitatea Cluj

CS Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi

CFR Cluj - Astra Giurgiu

FC Braşov - Concordia Chiajna

FC Botoşani - Dinamo Bucureşti

CSMS Iaşi - ASA Târgu Mureş

Steaua Bucureşti - Gaz Metan Mediaş

Pandurii Târgu Jiu - Petrolul Ploieşti

FC Viitorul - Ceahlăul Piatra Neamţ

 

Etapa a VIII-a, 20 septembrie

 

ASA Târgu Mureş - Rapid Bucureşti

Concordia Chiajna - FC Botoşani

Dinamo Bucureşti - CSMS Iaşi

Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Braşov

Universitatea Cluj - CS Universitatea Craiova

Astra Giurgiu - Pandurii Târgu Jiu

Oţelul Galaţi - CFR Cluj

Petrolul Ploieşti - Steaua Bucureşti

Gaz Metan Mediaş - FC Viitorul

 

Etapa a IX-a, 27 septembrie

 

Rapid Bucureşti - Dinamo Bucureşti

CS Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureş

CFR Cluj - Universitatea Cluj

FC Botoşani - FC Braşov

CSMS Iaşi - Concordia Chiajna

Steaua Bucureşti - Astra Giurgiu

Pandurii Târgu Jiu - Oţelul Galaţi

Gaz Metan Mediaş - Ceahlăul Piatra Neamţ

FC Viitorul - Petrolul Ploieşti

 

Etapa a X-a, 4 octombrie

 

ASA Târgu Mureş - CFR Cluj

Concordia Chiajna - Rapid Bucureşti

Dinamo Bucureşti - CS Universitatea Craiova

FC Braşov - CSMS Iaşi

Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Botoşani

Universitatea Cluj - Pandurii Târgu Jiu

Astra Giurgiu - FC Viitorul

Oţelul Galaţi - Steaua Bucureşti

Petrolul Ploieşti - Gaz Metan Mediaş

 

Etapa a XI-a, 18 octombrie

 

Rapid Bucureşti - FC Braşov

CS Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

CFR Cluj - Dinamo Bucureşti

CSMS Iaşi - FC Botoşani

Steaua Bucureşti - Universitatea Cluj

Pandurii Târgu Jiu - ASA Târgu Mureş

Petrolul Ploieşti - Ceahlăul Piatra Neamţ

Gaz Metan Mediaş - Astra Giurgiu

FC Viitorul - Oţelul Galaţi

 

Etapa a XII-a, 25 octombrie

 

ASA Târgu Mureş - Steaua Bucureşti

Concordia Chiajna - CFR Cluj

Dinamo Bucureşti - Pandurii Târgu Jiu

FC Braşov - CS Universitatea Craiova

FC Botoşani - Rapid Bucureşti

Ceahlăul Piatra Neamţ - CSMS Iaşi

Universitatea Cluj - FC Viitorul

Astra Giurgiu - Petrolul Ploieşti

Oţelul Galaţi - Gaz Metan Mediaş

 

Etapa a XIII-a, 1 noiembrie

 

Rapid Bucureşti - CSMS Iaşi

CS Universitatea Craiova - FC Botoşani

CFR Cluj - FC Braşov

Steaua Bucureşti - Dinamo Bucureşti

Pandurii Târgu Jiu - Concordia Chiajna

Astra Giurgiu - Ceahlăul Piatra Neamţ

Petrolul Ploieşti - Oţelul Galaţi

Gaz Metan Mediaş - Universitatea Cluj

FC Viitorul - ASA Târgu Mureş

 

Etapa a XIV-a, 8 noiembrie

 

Rapid Bucureşti - Ceahlăul Piatra Neamţ

ASA Târgu Mureş - Gaz Metan Mediaş

Concordia Chiajna - Steaua Bucureşti

Dinamo Bucureşti - FC Viitorul

FC Braşov - Pandurii Târgu Jiu

FC Botoşani - CFR Cluj

CSMS Iaşi - CS Universitatea Craiova

Universitatea Cluj - Petrolul Ploieşti

Oţelul Galaţi - Astra Giurgiu

 

Etapa a XV-a, 22 noiembrie

 

CS Universitatea Craiova - Rapid Bucureşti

CFR Cluj - CSMS Iaşi

Steaua Bucureşti - FC Braşov

Pandurii Târgu Jiu - FC Botoşani

Ceahlăul Piatra Neamţ - Oţelul Galaţi

Astra Giurgiu - Universitatea Cluj

Petrolul Ploieşti - ASA Târgu Mureş

Gaz Metan Mediaş - Dinamo Bucureşti

FC Viitorul - Concordia Chiajna

 

Etapa a XVI-a, 29 noiembrie

 

Rapid Bucureşti - CFR Cluj

CS Universitatea Craiova - Ceahlăul Piatra Neamţ

ASA Târgu Mureş - Astra Giurgiu

Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaş

Dinamo Bucureşti - Petrolul Ploieşti

FC Braşov - FC Viitorul

FC Botoşani - Steaua Bucureşti

CSMS Iaşi - Pandurii Târgu Jiu

Universitatea Cluj - Oţelul Galaţi

 

Etapa a XVII-a, 6 decembrie

 

CFR Cluj - CS Universitatea Craiova

Steaua Bucureşti - CSMS Iaşi

Pandurii Târgu Jiu - Rapid Bucureşti

Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Cluj

Astra Giurgiu - Dinamo Bucureşti

Oţelul Galaţi - ASA Târgu Mureş

Petrolul Ploieşti - Concordia Chiajna

Gaz Metan Mediaş - FC Braşov

FC Viitorul - FC Botoşani.

 

Tot azi s-au stabilit si optimile

de finală ale Cupei Ligii, ediţia 2014-2015.

 

Partidele se vor disputa pe 18 şi 19 iuliecu mentinea ca noile promovate  Rapid, CSU Craiova, ASA Târgu Mureş şi CSMS Iaşi vor juca un tur preliminar.

 

Lista meciurilor din optimi:

 

Gaz Metan Mediaş - Pandurii Târgu Jiu

Universitatea Cluj - Petrolul Ploieşti

Rapid/CSU Craiova* - Steaua

Otelul Galaţi - Ceahlăul Piatra Neamţ

ASA Târgu Mureş/CSMS Iaşi* - CFR Cluj

Concordia Chiajna - Dinamo

FC Braşov - Astra Giurgiu

Viitorul Constanţa - FC Botoşani

 

*Echipele extrase primele din urnă vor fi gazde în primul meci

 

Programul etapelor ediţiei 2014-2015 a Ligii I, a fost aprobat de catre Comitetul Executiv al Federaţiei Române de Fotbal în şedinţa din 28 mai, si a fost anunţat oficial de Liga Profesionistă de Fotbal.

Programul etapelor  din sezonul competitional al Ligii 1 2014-2015 este următorul:

 

Tur

 

Etapa I – 25-28 iulie 2014

 

Etapa II – 1-4 august 2014

 

Etapa III – 8-11 august 2014

 

Etapa IV – 15-18 august 2014

 

Etapa V – 22-25 august 2014

 

Etapa VI – 29 august – 1 septembrie 2014

 

Etapa VII – 12-15 septembrie 2014

 

Etapa VIII – 19-22 septembrie 2014

 

Etapa IX – 26-29 septembrie 2014

 

Etapa X – 3-6 octombrie 2014

 

Etapa XI – 17-20 octombrie 2014

 

Etapa XII – 24-27 octombrie 2014

 

Etapa XIII – 31 octombrie - 3 noiembrie 2014

 

Etapa XIV – 7-10 noiembrie 2014

 

Etapa XV – 21-24 noiembrie 2014

 

Etapa XVI – 28 noiembrie – 1 decembrie 2014

 

Etapa XVII – 5-8 decembrie 2014

 

Retur

 

Etapa XVIII – 20-23 februarie 2015

 

Etapa XIX – 27 februarie – 2 martie 2015

 

Etapa XX – 6-9 martie 2015

 

Etapa XXI – 13-16 martie 2015

 

Etapa XXII – 18 martie 2015 (intermediară)

 

Etapa XXIII – 20-23 martie 2015

 

Etapa XXIV – 3-6 aprilie 2015

 

Etapa XXV – 8 aprilie 2015 (intermediară)

 

Etapa XXVI – 10-13 aprilie 2015

 

Etapa XXVII – 17-20 aprilie 2015

 

Etapa XXVIII – 24-27 aprilie 2015

 

Etapa XXIX – 29 aprilie 2015 (intermediară)

 

Etapa XXX – 1-4 mai 2015

 

Etapa XXXI – 8-11 mai 2015

 

Etapa XXXII – 15-18 mai 2015

 

Etapa XXXIII – 22-25 mai 2015

 

Etapa XXXIV – 28 mai 2015.

Foto:fanatik.ro

Gabi Dima


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating  rating
(297 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate



Servicii medicale de calitate la standarde europene

Din aceeaşi categorie:



















































































Ştiri Actuale on Linkedin
Ştiri Actuale on Twitter
 on Google Plus
Ştiri Actuale on Facebook


servicii complete deratizare,dezinsectie,dezinfectie

































ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 17 iulie 2019
Autentificare
stiriactuale.ro