Duminică, 8 iulie, începând cu ora 10.30, Hipodromul Ploieşti va găzdui o nouă reuniune hipică oficială organizată de Clubul Sportiv Municipal Ploieşti. Vor fi, de data aceasta, doar întreceri oficiale de trap, punctate însă şi de alte momente spectaculoase pregătite de organizatori: demonstraţii de sărituri peste obstacole şi, pentru cei mici, prilejul de a fi plimbaţi de poneiul Calypso, în zona special amenajată în zona tribunelor, evenimente posibile datorită partenerilor de la Domeniul Cailor.
Faţă de programul obişnuit, noutatea va consta în faptul că vor fi două curse de trap semiclasice, pe lângă Premiul de Vară, ce se va desfăşura conform programului competiţional stabilit încă de la începutul anului, organizatorii reuşind să reprogrameze Premiul Debutanţilor, cursă amânată la data de 10 iunie, din cauza lipsei numărului necesar de cai cu vârsta de doi ani, calificaţi.
Drept urmare, reuniunea de duminică va fi deschisă, la ora 10.30, chiar de Premiul debutanţilor, în care se vor întrece şase cai, va continua cu Premiul Indianul, apoi va propune, de la 11.30, Premiul de Vară, o alergare semiclasică rezervată cailor de 3 ani, pe distanţa de 1950 metri. Evenimentul va fi închis, la ora 12.00, de cursa de viteză a zilei, Premiul Intim.
Vă reamintim că biletul de intrare pentru accesul în tribună va fi în valoare de 5 ron/persoană, iar copiii cu vârsta de până la 14 ani au acces gratuit. Spectatorii care vor veni cu maşina vor achita o taxă de parcare în valoare de 2 ron/oră pentru fiecare autoturism.
Reuniune cu două curse semiclasice, duminică, pe Hipodromul Ploieşti!
6 iulie 2018
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare