O mamă şi cei doi copii ai săi au fost loviţi, sâmbătă seară, de o maşină, în timp ce se aflau pe o trecere de pietoni în municipiul Ploieşti. Şoferul, care a fost testat cu aparatul etilotest, era sub influenţa băuturilor alcoolice, relatează Agerpres.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Poliţie (IJP) Prahova, Raluca Brezeanu, doi copii în vârstă de doi şi cinci ani şi mama acestora au fost loviţi de un autoturism în zona centrală a Ploieştiului, primele cercetări efectuate la faţa locului arătând că cele trei victime se aflau pe o trecere de pietoni.
Şoferul autoturismului era băut, el având o alcoolemie de 0,82 mg/l alcool pur în aerul expirat, a precizat sursa citată.
Purtătorul de cuvânt al Serviciului Judeţean de Ambulanţă (SJA) Prahova, George Duţă, a precizat că cele trei victime au fost transportate la Spitalul Judeţean de Urgenţă Ploieşti cu traumatisme cranio-cerebrale.
TITLURILE ZILEI:
• Criză tăcută în farmacii. Plăţile întârziate pun în pericol accesul pacienţilor la tratamente în Prahova • Pensionări la 48 de ani? Bolojan trage frâna: „Nu mai putem susţine un sistem atât de nedrept” • Generaţia dependentă? Tot mai mulţi adolescenţi din România intră în lumea jocurilor de noroc, cu mult înainte de 18 ani • Criză tăcută în farmacii. Plăţile întârziate pun în pericol accesul pacienţilor la tratamente în Prahova • Pensionări la 48 de ani? Bolojan trage frâna: „Nu mai putem susţine un sistem atât de nedrept” • Generaţia dependentă? Tot mai mulţi adolescenţi din România intră în lumea jocurilor de noroc, cu mult înainte de 18 ani
O femeie şi doi copii, loviţi pe o trecere de pietoni din Ploieşti de un şofer băut
24 septembrie 2017
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Guvernul Bolojan face "victime": 11 comune din Prahova, rămân fără viceprimari!
-
Vara plină de evenimente în Prahova. O săptămână încărcată de poveşti, oameni şi emoţii
-
Lovită pe trecerea de pietoni, o femeie din Ploieşti a murit la spital. Fiul cere ajutor pentru a afla adevărul
-
Ucigaşul cu toporul din Lipăneşti. Tânără de 22 de ani, lovită mortal în plină zi. Agresorul a fost prins la scurt timp!
-
Femeie aproape ucisă în bătaie de un bărbat care fusese pus în libertate cu câteva ore în urmă
-
Groapă de gunoi cuprinsă de flăcări azi-noapte, în Prahova
-
După ce a îngropat financiar Clubul Sportiv Judeţean, Silviu Crângasu vrea (iar) la CSM Ploiesti
-
Barajul Paltinu rămâne intact! Operaţiunea de golire s-a blocat înainte să înceapă! Ce au descoperit inginerii
-
Acuzaţii grave după o operaţie de peritonită. O fetiţă din Ploieşti, cu corp străin uitat în abdomen
-
Atac la drumul mare! Mascaţii au descins în Prahova după o tâlhărie ca-n filme
Anul - ediţia nr. 3789
Copyright © 2011 - 2025 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2025 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 9 iulie 2025
Autentificare
Autentificare