O educatoare de la o grădiniţă din Bucureşti a fost înregistrată în timp ce folosea un limbaj extrem de violent la adresa copiilor, relatează Digi24. Educatoarea îi făcea pe copiii de numai 3 ani „animale”, „proşti”, „boi” şi îi înjura:
„Mânca-v-ar crăpatul să vă mânânce. Dar-ar dracii să dea de nu te strâng de gât! Uite, mă, boii!”
„Spune tu ce să îi fac eu lu’ animalul ăsta! Şi animalul dacă îi spui .. uite, mă, cum stă acolo”.
„Dă jos pantalonii mai repede că mi-ai distrus sănătatea!”
„S-a pişat ăsta! D-aia stă! De ce te-ai pişat pe tine, mă?”
Julieta Sasz, mama unuia dintre copiii agresaţi, a descoperit acest lucru după ce băiatul ei a început să aibă un comportament ciudat: plângea din nimic, refuza să mai meargă la grădiniţă sau îşi împingea unghiile în palme până la sânge.
„Se trezea noaptea, plângea. Dimineaţa mă ruga, mă implora să nu mergem la grădiniţă”, a explicat mama pentru Digi24.
Înregistrările au fost făcute cu ajutorul unui reportofon ascuns într-o jucărie.
În urma publicării înregistrărilor, Inspectoratul Şcolar al Municipiului Bucureşti a început azi o anchetă.
Caz şocant într-o grădiniţă. Educatoarea îi jigneşte şi îi drăcuie pe copii
22 februarie 2017
- Tags:
- palme,
- pantalonii,
- reportofon,
- explicat,
- baiatul,
- gradinita,
- inspectoratul,
- municipiului,
- prosti,
- scolar
Din aceeaşi categorie:
Top articole
-
Guvernul Bolojan face "victime": 11 comune din Prahova, rămân fără viceprimari!
-
Vara plină de evenimente în Prahova. O săptămână încărcată de poveşti, oameni şi emoţii
-
Ucigaşul cu toporul din Lipăneşti. Tânără de 22 de ani, lovită mortal în plină zi. Agresorul a fost prins la scurt timp!
-
Lovită pe trecerea de pietoni, o femeie din Ploieşti a murit la spital. Fiul cere ajutor pentru a afla adevărul
-
11 suflete, printre care un bebeluş, lăsate sub cerul liber după un incendiu devastator. Apel la umanitate!
-
Femeie aproape ucisă în bătaie de un bărbat care fusese pus în libertate cu câteva ore în urmă
-
Viceprimarul Săraru vrea locuinţă de serviciu....sau decontarea navetei de la Bucuresti!
-
EXCLUSIV VIDEO Nico, surpriza banchetului claselor a 8 a de la Colegiul de Artă Carmen Sylva Ploiesti
-
Groapă de gunoi cuprinsă de flăcări azi-noapte, în Prahova
-
Barajul Paltinu rămâne intact! Operaţiunea de golire s-a blocat înainte să înceapă! Ce au descoperit inginerii
Anul - ediţia nr. 3782
Copyright © 2011 - 2025 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2025 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 30 iunie 2025
Autentificare
Autentificare