Internaţionalul portughez al echipei Real Madrid, Cristiano Ronaldo, a câştigat, luni seară, pentru a doua oară consecutiv şi a treia oară în carieră Balonul de Aur, trofeu ce a fost decernat în cadrul unei gale desfăşurate la Zurich.
Portughezul i-a devansat pe germanul Manuel Neuer (Bayern Munchen) şi pe argentinianul Lionel Messi (FC Barcelona).
Trofeul i-a fost înmânat de fostul internaţional francez Thierry Henry.
Ronaldo, în vârstă de 29 de ani, a mai câştigat Balonul de Aur în 2008 şi 2013. El a marcat în 2014 61 de goluri în 60 de meciuri disputate. Finalist de şase ori în ultimii şapte ani la Balonul de Aur, el a fost al doilea în 2009, 2011 şi 2012.
Cristiano Ronaldo a câştigat Balonul de Aur
13 ianuarie 2015
- Tags:
- internationalul,
- echipei,
- consecutiv,
- ronaldo,
- germanul,
- francez,
- decernat,
- barcelona,
- balonul,
- bayern
Din aceeaşi categorie:
Irina Begu este nominalizată la Heart Award, premiul acordat celei mai sufletiste jucătoare de tenis
Top articole
-
Cutremur la Teatrul „Toma Caragiu”. Andi Vasluianu, vizat de concedieri! Actorii şi angajaţii sar în apărarea directorului Mihaela Rus
-
Fost preot găsit spânzurat în podul casei
-
Sinaia, orasul cu care nu te poti plictisi! Protest împotriva abuzurilor din localitate!
-
Un bărbat şi-a pierdut viaţa sub roţile trenului, în Prahova
-
Cristina Deleanu, actriţa născută la Ploieşti, a plecat dintre noi. O viaţă dedicată scenei şi publicului
-
Sfidare totală la Breaza. Hidro Prahova ia bani pe apă infestată, iar şeful ANPC este trimit la "treaba lui"
-
O zi pe an, şansă la vindecare, Ce se petrece la Ghighiu în Vinerea Luminată
-
Ziua Moaşei, sărbătorită cu emoţie la Maternitatea din Ploieşti
-
Prahoveni în stradă pentru reluarea turului II la prezidenţiale
-
Noapte fatală pe un drum din Prahova. Două vieţi pierdute într-un accident cumplit
Anul - ediţia nr. 3753
Copyright © 2011 - 2025 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2025 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 19 mai 2025
Autentificare
Autentificare