Cu un buget uriaş cheltuit de la începutul anului 2018, cu un număr de angajaţi mult mai mare decât la celelalte secţii, fotbalul de la CSM Ploieşti pare un sac fără fund şi o bătaie de joc la adresa banilor publici.
Surse din interiorul clubului susţin că totul se petrece sub oblăduirea directorului general care se foloseşte de influenţa la CCA pentru a obţine arbitrii...prietenoşi. Arbitrii care nu au voie să verifice jucătorii sau închid ochii la folosirea jucătorilor suspendaţi
Mai mult, la secţia cu un buget uriaş şi performanţe 0 sunt folosiţi jucători pe fals (echipele mai au foarte puţini jucători şi de multe ori este foarte greu să adune cei 11 jucători din teren), copiilor li se vorbeşte urât şi sunt ameninţaţi (motivul pentru care puştii caută alte echipe). Nici suspendările pentru cartonaşe roşii sau galbene nu sunt respectate...şi asta tot din lipsă de jucători! Despre banii adunaţi de la părinţi, pentru diferite motive nu comentăm încă nimic, dar vom detalia într-unul dintre episoadele noastre, când veţi putea urmări mărturii video şi audio despre problemele de la club.
Veţi afla cum se cumpără echipament sportiv cu preţul de vreo 5 ori mai mare decât dacă l-ai achiziţiona direct de la importatorul care culmea...are sediu în Ploieşti....
Interesant este că secţia "ascunde" o echipă de pensionari a căror principală calitate este....(dar despre calităţile celor de la fotbal vă vom povesti tot într-un episod viitor)
Ancheta noastră se va întinde pe mai multe episoade, iar colegii noştri pun deja cap la cap, ca într-un puzzle, informaţiile primite din interiorul clubului, dar şi de la jurnalişti din presa centrală care "studiază" de luni de zile fenomenul CSM Ploieşti.
Vă vom demonstra cum se cheltuie banii publici fără nicio grijă doar pentru că...aşa trebuie....Cu alte cuvinte...CSM Ploieşti= sac fără fund pentru banii publici
CSM Ploieşti: Jucători suspendaţi, folosiţi pe fals, meciuri pierdute la scoruri uriaşe, totul pe bani publici!
27 octombrie 2018
- Tags:
- jucatori,
- general,
- episoadele,
- galbene,
- parinti,
- multe,
- prietenosi,
- respectate,
- teren
Din aceeaşi categorie:
Petrolul, victorie în cel de al treilea test din cantonamentul de la Poiana Braşov! 0-1 cu SR Braşov
Top articole
-
Noi permutări la CSM Ploieşti! Mihai Albu mutat definitv la Parcul Municipal Vest
-
Concurs cu cântec la CSM Ploieşti! Se pregăteşte un post călduţ pentru consilierul lui Andrei Volosevici!
-
FOTO „10 pentru ie” 2024 s-a încheiat într-un loc de poveste din Breaza: Casa Ianuş
-
"10 pentru ie" evenimentul care transformă anual Breaza în capitala cămăşii populare româneşti
-
Fotbal de Prahova: Pleacă Deaconu, vine Borcan?
-
Prahova se pregăteşte pentru un weekend plin de distracţie. Ce evenimente să nu ratezi între 5 şi 7 iulie
-
Echipa de robotică Ro2D2 din Ploieşti, rezultat incredibil la Maryland Tech Invitational
-
Şapte ani de Happy Market! Şapte ani de veselie, evenimente, cumpărături fericite, dar şi de surprize pentru comunitate
-
Miliţianul Burghelea se pregăteşte să devină director cu...concurs al CSM Ploiesti!
-
Răsturnare de situaţie în dosarul Ferma Dacilor. Dinicu îşi acuză concubina de rele tratamente aplicate copiilor
Anul - ediţia nr. 3527
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
Copyright © 2011 - 2024 Ştiri Actuale
ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 iulie 2024
Autentificare
Autentificare