Luni, 27 mai 2019 - 4:33:47
Echipa Ştiri Actuale
Români din toate țările, uniți-vă!

Cabinet stomatologic Ploiesti, Dentist Ploiesti - Stomatologie

Programul oficial FOTE 2013 - Braşov


17 februarie 2013

Festivalul Olimpic al Tineretului European (FOTE) 2013 se va desfăşura în perioada 17-22 februarie

 

Probele sunt:

 Schi alpin, schi fond, biatlon, sărituri cu schiurile, patinaj viteza (short track), patinaj artistic, snowboard, hochei pe gheaţă.

 

Duminică 17 februarie

 

09,00-17,30: Antrenamente hochei pe gheaţă (Rusia, Elveţia, Finlanda, Cehia, Letonia, România), Patinoarul Olimpic Braşov

10,00-13,00: Antrenament Schi Fond Tehnica Liberă (FT), Valea Rasnoavei (Predeal)

10,00-14,00: Short Track - 1.500 m Fete, 1.500 m Băieţi, 3.000 m calificări ştafeta mixtă, Patinoar Poiana Braşov

10,30-13,00: Antrenament oficial Sărituri cu schiurile Băieţi HS 100 - 3 runde, Valea Cărbunarii - Râşnov

13,30-16,00: Antrenament oficial Sărituri cu schiurile Fete HS 71- 3 runde, Valea Cărbunarii - Râşnov

19,30: Ceremonia de deschidere - Arenă ‘Ion Tiriac’, Braşov

 

Luni 18 februarie

 

09,00-11,00: Antrenament oficial biatlon Fete, Cheile Gradistei-Fundata

09,00-15,30: Antrenament oficial hochei pe gheaţă, Patinoarul Olimpic Braşov

09,30-10,30: Antrenament oficial sărituri cu schiurile, Valea Cărbunarii - Râşnov

10,00-11,30: schi fond - 7,5 km Tehnica liberă, Fete, Valea Rasnoavei (Predeal)

10,00-11,30: schi alpin - Slalom uriaş, Fete, Runda 1, Poiana Braşov

10,00-15,00: short track pe pista scurtă - 500 m Fete, 500 m Băieţi, 3.000 m semifinale ştafeta mixtă, Patinoar Poiana Braşov

11,30-14,00: sărituri cu schiurile - Individual Băieţi HS 100, Valea Cărbunarii - Râşnov

11,30-13,00: schi fond - 10 km Tehnica liberă Băieţi, Valea Rasnoavei (Predeal)

13,30-15,00: schi alpin - Slalom uriaş Fete - runda 2, Poiana Braşov

14,30-16,30: Antrenament oficial Schi Fond Tehnica Clasică (CT), Valea Rasnoavei (Predeal)

16,00-18,30: hochei pe gheaţă, meci Rusia - Elveţia, Patinoarul Olimpic Braşov

19,30-20,30: Ceremonia de decernare a medaliilor

20,00-22,30: hochei pe gheaţă, meci Finlanda - Cehia, Patinoarul Olimpic Braşov

 

Marţi 19 februarie

 

09,00-15,30: Antrenament oficial hochei pe gheaţă, Patinoarul Olimpic Braşov

09,00-10,00: Antrenament oficial sărituri cu schiurile Fete, Valea Cărbunarii - Râşnov

09,15-10,15: Antrenament oficial SBX snowboard, clăbucet Sosire’ - Predeal

10,00-11,30: schi alpin - Slalom uriaş, Băieţi - Runda 1, Poiana Braşov

10,00-11,30: biatlon - Individual 10 km Fete, Cheile Gradistei-Fundata

10,00-11,30: schi fond - 5 km CT Fete, Valea Rasnoavei (Predeal)

10,00-15,00: short track - 1.000 m Fete, 1.000 m Băieţi, 3.000 m Finală ştafeta mixtă, Patinoar Poiana Braşov

10,30-13,30: snowboard - Calificări SBX, ‘Clabucet Sosire’ - Predeal

11,00-13,30: sărituri cu schiurile - Individual Fete HS 71, Valea Cărbunarii - Râşnov

11,30-13,00: schi fond - 7,5 km CT Băieţi, Valea Rasnoavei (Predeal)

13,30-15,00: schi alpin - Slalom uriaş Băieţi - Runda 2, Poiana Braşov

13,00-14,30: biatlon - Individual 12,5 km Băieţi, Cheile Gradistei-Fundata

13,30-16,00: Antrenament sărituri cu schiurile Băieţi HS 100 - 2 runde, Valea Cărbunarii - Râşnov

14,00-15,30: snowboard - Finale SBX, ‘Clabucet Sosire’ - Predeal

16,00-18,30: hochei pe gheaţă, meci Elveţia - Letonia, Patinoarul Olimpic Braşov

16,30-19,30: Antrenament oficial Fete patinaj artistic, Patinoar Poiana Braşov

19,45-22,00: Antrenament oficial Băieţi patinaj artistic, Patinoar Poiana Braşov

19,30-20,30: Ceremonia de decernare a medaliilor

20,00-22,30: hochei pe gheaţă, meci România - Cehia, Patinoarul Olimpic Braşov

 

Miercuri 20 februarie

 

08,00-11,00: Antrenament oficial patinaj artistic, program scurt - Fete, Patinoar Poiana Braşov

09,00-11,00: Antrenament oficial biatlon - Fete, Cheile Gradistei-Fundata

09,00-15,30: Antrenament oficial hochei pe gheaţă, Patinoarul Olimpic Braşov

10,00-11,30: schi alpin - Slalom Fete - Runda 1, Poiana Braşov

10,00-13,00: Antrenament PGS snowboard, ‘Clabucet Sosire’ - Predeal

10,00-13,00: Antrenament oficial Sprint schi fond, Valea Rasnoavei (Predeal)

10,30-13,00: sărituri cu schiurile, Competiţia de băieţi HS 100, Valea Cărbunarii - Râşnov

11,00-14,00: Antrenament oficial patinaj artistic, program scurt - Băieţi, Patinoar Poiana Braşov

12,00-14,00: Antrenament oficial biatlon - Băieţi, Cheile Gradistei-Fundata

13,30-15,00: schi alpin - Slalom Fete - runda 2, Poiana Braşov

13,00-16,00: Antrenament sărituri cu schiurile HS 71 Fete - 2 runde, Valea Cărbunarii - Râşnov

14,00-17,30: patinaj artistic - Program scurt Fete, Patinoar Poiana Braşov

16,00-18,30: hochei pe gheaţă, meci Letonia - Rusia, Patinoarul Olimpic Braşov

18,00-21,00: patinaj artistic - Program scurt Băieţi, Patinoar Poiana Braşov

19,30-20,30: Ceremonia de decernare a medaliilor

20,00-22,30: hochei pe gheaţă, meci Finlanda - România, Patinoarul Olimpic Braşov

 

Joi 21 februarie

 

09,00-12,30: Antrenament oficial patinaj artistic, programul liber Fete, Patinoar Poiana Braşov

09,00-15,30: Antrenament oficial hochei pe gheaţă, Patinoarul Olimpic Braşov

09,45-13,00: snowboard - Calificări PGS, ‘Clabucet Sosire’ - Predeal

10,00-11,30: schi alpin - Slalom Băieţi - Runda 1, Poiana Braşov

10,00-11,30: biatlon - Sprint 6 km Fete, Cheile Gradistei-Fundata

10,00-10,35: schi fond - Calificări Sprint FT Fete, Valea Rasnoavei (Predeal)

10,45-11,30: schi fond - Calificări Sprint FT Băieţi, Valea Rasnoavei (Predeal)

11,30-14,00: sărituri cu schiurile - Competiţia pe echipe Fete HS 71, Valea Cărbunarii - Râşnov

12,30-17,00: patinaj artistic - Program liber Fete, Patinoar Poiana Braşov

12,30-14,30: schi fond - Finală Sprint FT Fete + Băieţi, Valea Rasnoavei (Predeal)

13,00-14,30: biatlon - Sprint 7,5 km Băieţi, Cheile Gradistei-Fundata

13,30-15,00: schi alpin - Slalom Băieţi - Runda 2, Poiana Braşov

13,30-15,30: Snowboard - Finală PGS, ‘Clabucet Sosire’ - Predeal

15,30-16,30: Antrenament oficial schi fond, Valea Rasnoavei (Predeal)

16,00-18,30: hochei pe gheaţă - Meci pentru locurile 5-6, Grupa A3-Grupa B3, Patinoarul Olimpic Braşov

17,30-19,45: Antrenament patinaj artistic program liber Băieţi, Patinoar Poiana Braşov

19,30-20,30: Ceremonia de decernare a medaliilor

20,00-22,30: hochei pe gheaţă, meci pentru locurile 3-4, Grupa A2-Grupa B2, Patinoarul Olimpic Braşov

 

Vineri 22 februarie

 

08,00-17,00: schi alpin, Concurs pe echipe mixt - paralel, Poiana Braşov

09,00-10,30: Antrenament oficial hochei pe gheaţă, Patinoarul Olimpic Braşov

10,00-12,00: biatlon - Ştafeta mixtă 2×6 km Fete + 2×7,5 km Băieţi, Cheile Gradistei-Fundata

10,00-12,00: schi fond - Ştafeta mixtă 4×5 km, Valea Rasnoavei (Predeal)

10,00-14,00: patinaj artistic - Program liber Băieţi, Patinoar Poiana Braşov

11,30-14,00: sărituri cu schiurile - Competiţia de echipe mixte HS 71, Valea Cărbunarii - Râşnov

14,30-17,00: hochei pe gheaţă - Finală, Patinoarul Olimpic Braşov.

17,00-18,00: hochei pe gheaţă - Ceremonia de decernare a medaliilor

19,00-19,30: Ceremonia de decernare a medaliilor

19,30-21,00: Ceremonia de închidere

 

 


Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google Plus
Share on Linkedin
rating  rating
(132 vizualizări)
Dacă v-a plăcut acest articol, daţi-ne un like:

Adăugaţi un comentariu:
Folosind un cont de facebook:
sau folosind formularul următor:
Nume:

Email:

Comentariul:

Cod siguranţă:
Codul de securitate



Servicii medicale de calitate la standarde europene

Din aceeaşi categorie:



















































































Ştiri Actuale on Linkedin
Ştiri Actuale on Twitter
 on Google Plus
Ştiri Actuale on Facebook



servicii complete deratizare,dezinsectie,dezinfectie































Top articole




ISSN–L 2344 – 3006, ISSN 2344 – 3006
Actualizat la 26 mai 2019
Autentificare
stiriactuale.ro